Pro dřevostavby je ideální celulózová izolace

Popularita dřevostaveb v českých zemích stále roste. Důvodem je nejen atraktivní cena, rychlost stavby, ale i sama podstata konstrukce, využívající výhradně přírodní materiály. Často realizovaným řešením je systém „Two by Four“, což znamená, že se jedná o oboustranně opláštěnou dřevěnou konstrukci, která je vyplněna izolací. Jakou izolací? Mnozí stavitelé a projektanti mají v tomto ohledu jasno – ideálním izolačním materiálem je celulózová foukaná izolace Climatizer Plus®.Objekt rodinného domu v Hradci nad Moravicí je postaven v pasivním standardu. Jde o klasickou dřevostavbu, jejíž skladba je konstruována tak, že z vnitřního pohledu je sádrokartonová předstěna, na kterou navazuje OSB deska opatřená parobrzdnou vrstvou. Následuje nosná konstrukce s expandéry, které jsou zaklopeny dřevovláknitou deskou UdiTOP®. Vzniklá dutina je vyfoukána Climatizerem Plus®. Z vnější strany desky UdiTOP® jsou použity šikmé latě, na kterých je pak instalovaná pohledová fasáda z modřínových palubek Rhombus. Výsledkem je příjemné bydlení s nízkými náklady na vytápění.

Autorem projektu rodinného domu je Ing. Arch. Petr Herman, který k tomuto řešení říká: „Podle mého názoru je kombinace dřevovláknité desky Udi a foukané celulózové izolace Climatizer Plus ideální, zejména pak pro nízkoenergetické domy, a to hlavně z důvodu získání statutu difúzně otevřené stavby. Navíc se jedná o čistě přírodní materiály, což je další plus. A nesmíme zapomenout na příznivou cenu.“ Majitel aplikační firmy ITO TOCAUER, s. r. o, která má s foukanou izolací bohaté zkušenosti, k tomu dodává: „Aplikace Climatizeru je v tomto případě velmi rychlá a jednoduchá. Materiál perfektně přilne ke každému podkladu a navíc vyplní bez problémů sebemenší dutinu. Při jeho použití se výrazně sníží riziko výskytu tepelných mostů a tudíž nepříjemných následků. Z hlediska tepelně-izolačních vlastností ve srovnání s mnohými jinými izolanty obstojí rovněž velmi dobře. Vyniká vysokou tepelnou stabilitou. Zkrátka výhody převažují.“

Dodejme, že foukaná tepelná izolace Climatizer Plus® i dřevovláknité desky UdiTOP® patří do uceleného skladebního systému izolací COMRI®, který na trh dodává firma Ciur a.s. COMPRI® je synonymem pro přirozeně zdravé bydlení v budovách s nízkými náklady na vytápění. Další informace naleznete na www.compri-izolace.cz nebo také na www.ciur.cz. Vyrábí a dodává CIUR a. s. již od roku 1991. 
podle podkladů společnosti CIUR  

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*