Pro Evropskou investiční banku vytvořil Michael Craig-Martin velkorozměrnou „malbu“ a „sochu“

Fotogalerie ke článku (3)

Parade

Parade

Parade

Parade

Parade

Parade
Celá fotogalerie (3)

z materiálu DuPontTM Corian®

Významný britský umělec Michael Craig-Martin vytvořil pro novou budovu Evropské investiční banky (EIB) v Lucemburku dvě velkorozměrová umělecká díla za použití vysoce kvalitního povrchového materiálu DuPontâ?¢ Corian®,  jednoho z nejuniverzálnějších a nejvýraznějších „umělých“ materiálů, které jsou dnes dostupné pro kreativní mysl i průmysl.

Craig-Martin je známý tím, že používá zářivé barvy a obrazy každodenních objektů, jimiž proměňuje veřejné prostory v umělecká díla. Je také autorem 88 metrů dlouhé „malby“ s názvem „Přehlídka“ (Parade) — své doposud největší práce —, umístěné v restauraci pro zaměstnance, a „sochy“ se jménem „Jeden svět“ (One World) na podlaze hlavního atria budovy. Obě instalace využívají zvláštních vlastností pevných povrchů DuPontâ?¢ Corian® a techniky intarzie a marketerie v řadě živých barev připravených speciálně pro tento účel. To vše dává vzniknout složitým obrazcům neuvěřitelných rozměrů. Michael Craig-Martin byl inspirací moderního umění posledních čtyřiceti let a je považován za nejvlivnější osobu při vzniku hnutí „Mladých britských umělců“ (Young British Artists). Po celou profesní dráhu prozkoumával výrazový potenciál každodenních předmětů a do veřejných prostor vnášel konceptuální umění — a jeho nejnovější dílo pro EIB v sobě spojuje oba tyto aspekty. „Přehlídku“ tvoří více než 60 kreseb předmětů každodenního užívání, které se vzájemně překrývají, zatímco „Jeden svět“ se skládá ze tří kreseb glóbů spojujících se v jeden velký obrazec.

DuPontâ?¢ Corian® (www.corian.com), který vyrábí výhradně firma DuPont, se používá v řadě rezidenčních a komerčních aplikacích, pro výrobu interiérových prvků a ve speciálních aplikacích. Tento materiál je vyráběn v základní nabídce asi 100 barevných odstínů. Je to neporézní a pevný povrchový materiál, který je odolný vůči znečištění, snadno se udržuje a je trvanlivý. Lze jej opravovat, obnovovat a recyklovat. Mimoto je DuPontâ?¢ Corian® tepelně tvarovatelný prakticky do libovolného tvaru podle představ designéra.

Zdroj: TZ DuPont, Happy Materials 25.11.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*