Prodejna DRIP IT v Praze

Česká kávová značka, která se proslavila outdoorovým balením káv, si otevřela první kamennou prodejnu v centru Prahy. Slouží jako klasický obchod s kávovým zbožím a výběrovou čokoládou, internetová výdejna nebo také malý Espresso bar. Výběrovou kávu si zde můžete vychutnat s výhledem na Petrskou věž, nebo si ji vzít s sebou do pražských ulic.

Požadavkem investora bylo vytvořit v současném prostoru moderní prodejnu v jednoduchém minimalistickém stylu. Stavebně se prostor rozdělil na sklad se zázemím a hlavní odbytový prostor. Barevnostně bylo požadováno dodržet firemní „colourpack“. Proto jsou v návrhu zastoupeny především barvy jako bílá, černá a šedá. Celý prostor byl dále zjemněn prvky březové překližky, která se kontrastně objevuje v obkladu pultu, ale také v nábytkových sestavách. Prodávaný sortiment působí zároveň jako dekorace celého prostoru. Strop je sjednocen perforovaným roštem, ze kterého vystupují svítidla připomínající rozpůlená kávová zrna. Překližku lze najít také v nepatrných detailech, jako je např. nabídková tabule.

Sezení v prostoru prodejny je zastoupeno u uliční výlohy. Tvoří ji decentní překližková linka a zvýšené barové židle.

Při návrhu bylo dbáno na životní prostředí a k tomu jsou přizpůsobeny recyklovatelné materiály (recyklovatelný sádrokarton, ocel, dřevo, keramická dlažba). Samozřejmostí je použití úsporných LED osvětlení.

Autorská zpráva

Ateliér: Van Stajpen Architecture
Projekt: 2021
Realizace: 2021/2022    
Adresa: Petrská 1216/19, Praha
Užitná plocha: 56 m2

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*