Projekt Central Park Praha

Fotogalerie ke článku (6)

Stav v březnu 2008

Stav v březnu 2008

CPP - celkový pohled

CPP - celkový pohled

CPP-celkový pohled

CPP-celkový pohled

CPP- byty ve věži

CPP- byty ve věži

CPP-řadový dům

CPP-řadový dům

CPP-vila

CPP-vila
Celá fotogalerie (6)

Central Park Praha na Parukářce, největší rezidenční projekt současnosti v České republice s celkovou výší investice přes 3,7 mld korun, úspěšně dospěl k dokončení hrubé stavby první fáze. Generální dodavatel, společnost Geosan Group, již završila hrubou stavbu prvních tří věží a 25 vila domů a duplexů. První obyvatelé se do Central Parku Praha budou moci nastěhovat již v dubnu příštího roku.

Projekt Central Park Praha přináší do Prahy nový koncept bydlení
Na rozhraní Žižkova a Vinohrad, na kopci s výhledem na Pražský hrad, v 16 hektarech parkové zeleně, vyrostou bytové a terasové domy, které představují nejvyšší standard moderního bydlení. Projekt zahrnuje luxusní kuchyně, plavecký bazén, sportovní a wellness klub i vlastní soukromý park.
Společnost CPP Development se spojila s úspěšným ateliérem A69 Architects, aby společně vytvořili nejvelkorysejší bytový projekt současnosti.
Hybridní charakter projektu kombinuje krajinotvorbu s architekturou, prvky bytu a rodinného domu, soukromí rezidence s pohodlím hotelu. Bezprecedentní služby vycházejí vstříc kosmopolitní klientele: od údržby bytu po mytí vozu, donášku jídla i léků, programy pro děti, venčení domácích mazlíčků, překladatelské služby, až po asistenci při jednání s místními úřady.
Ceny rezidencí se pohybují od 4 milionů korun po 40 milionů za individuální penthousy. Ceny zahrnují DPH, vybavené kuchyně, sklepy a garáže.
 
Central Park Praha vyroste v perspektivní pražské lokalitě s velkým potenciálem rozvoje
Projekt svým rozsahem, konceptem i výjimečnou architekturou zásadně ovlivní rozvoj celé lokality Žižkova a Prahy 3. Žižkovská čtvrť má nezaměnitelného ducha a je dnes považována z hlediska dalšího urbanistického rozvoje za jednu z nejperspektivnějších. V této lokalitě se nalézá také nákladové nádraží Žižkov, které je v současné době nevyužívané a plánuje se jeho přeměna v příjemnou čtvrť s rezidenčním bydlením i administrativními budovami. Budoucí obyvatelé rezidenční čtvrti Central Park Praha budou díky sousedství známého pražského parku Parukářka bydlet v zeleni a přitom budou mít centrum Prahy na dosah. Bezprostřední sousedství Central Parku Praha disponuje veškerou občanskou vybaveností: školy, školky, pošta, poliklinika, mnoho menších i větších obchodů, rozmanité restaurace, divadla (např. Žižkovské divadlo Járy Cimrmana), kina, kluby (např. Palác Akropolis) — to vše najdete v docházkové vzdálenosti. Pouze 5 minut je vzdálen Palác Flóra, který kromě množství obchodů nabízí i zábavní centrum s 3D kinem IMAX. Jízda autem či městskou hromadnou dopravou do pražského centra trvá zhruba 10 minut, do centra se dá nicméně dojít příjemnou procházkou.
 
Central Park Praha je celkovou výší investice přesahující 3,7 mld. korun největším rezidenčním projektem v České republice
Central Park Praha již v dubnu příštího roku nabídne prvních 180 rezidencí, střižených přímo na míru budoucím uživatelům. Ti si budou moci vybírat z mnoha variant bydlení: od terasových vila domů přes patrové rezidence s terasou (tzv. duplexy) až po rezidence ve věžích, kde je možný výběr z široké škály velikostí od studií až po „orlí hnízda“ pod střechami (tzv. penthousy). Obyvatelé budou mít k dispozici vlastní bezpečný areál s privátním parkem, špičkovým sportovním a relaxačním klubem i sítí obchodů a služeb. Terénní vlna přirozeně uzavírá celou oblast před nevítanými návštěvníky.
 
Projekt Central Park Praha přináší ojedinělý hybridní koncept bydlení spojený s hotelovými službami
Architektonický návrh projektu Central Park Praha připravili talentovaní architekti z uznávaného českého ateliéru A69, kteří zvítězili v mezinárodní soutěži 27 renomovaných studií. Kvalitní architektura se v jejich návrhu pojí s ekologickou šetrností a energetickou úsporností jednotlivých budov. Projekt Central Park Praha do hlavního města přináší nový, takzvaný hybridní koncept, který je ve světě velmi úspěšný. V projektu se prolíná krajinotvorba s architekturou, kombinují se prvky bytu a rodinného domu doplněné službami špičkového hotelu. Tento projekt nabízí rozsah služeb, které v České republice zatím nemá obdoby. Jedná se například o kompletní obsluhu při parkování, mytí vozu, venčení domácích mazlíčků, doručování jídla, donášku jídla z restaurace nebo léků z lékárny, překladatelské služby a tlumočení, pomoc při jednání s úřady, stěhovací službu, zajištění čerstvých květin, videotéku, technickou pomoc pro počítače a internet, cateringovou služba, programy pro děti, drobné opravy v bytě i jeho úklid a údržbu. V novém rezidenčním komplexu Central Park Praha obyvatelé naleznou vše, co od příjemného bydlení očekávají.
 
Central Park Klub: vynikající zázemí pro aktivní odpočinek
Filozofií projektu je vytvořit prostředí, které nabízí vše, co je pozitivní na životě ve velkoměstě, a současně umožňuje prožívat volný čas v přírodě nebo aktivním odpočinkem a sportem. Tuto filozofii naplňuje Central Park Klub. Potrápit tělo a dokonale relaxovat je možné ve sportovním centru, kde je k dispozici špičková posilovna s individuálními instruktory, plavecký bazén, fitness studia s oblíbenými programy včetně powerjógy, pilatesu či kickboxu. Luxusní lázně nabídnou kosmetické i zdravotní programy. Ve venkovním areálu budou mít členové klubu možnost zahrát si tenis. Dětem a mládeži bude sloužit speciální centrum volného času. Součástí areálu Central Park Praha je privátní park, na který navazuje rozsáhlý park Parukářka s hustou sítí pěších a cyklistických stezek. V areálu vznikne také místní klub Sokola Žižkov.
 
Od května 2006 je otevřena ukázková rezidence o velikosti 100 m2 na Václavském náměstí.
Vzorová rezidence, velký model areálu, vzorkovna materiálů, funkční kuchyně, vybavení od předních českých designérů — to vše v příjemné atmosféře kavárny a klubu. Klientské centrum se nachází ve 2. patře zrekonstruované budovy The Forum na Václavském náměstí 19, vchod z Jindřišské ulice.
 
CENTRAL PARK PRAHA — základní údaje
Lokalita: Městská část Praha 3 na rozhraní Žižkova a Vinohrad (proluka ohraničená ulicemi U Stadionu, Pitterova, Malešická a zelenou hradbou parku Parukářka)
Velikost stavebního pozemku: 78 000 m2
Developer: CPP Development, dceřiná společnost holandské investiční skupiny Jaccor BV
Architekt: A69 Architects
Projektant: projektantská kancelář AED
Generální dodavatel: Geosan Group a.s.
Financování projektu: HVB Bank Czech Republic, a.s.
Dokončení celého komplexu: podzim 2008
 
Zdroj: Tisková zpráva Crestcom, 21. listopadu, 2007

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*