Projekt PARK ukončen

Autory jsou Jakub Cigler a Vincent Marani.

Cigler Marani Architects s potěšením oznamují dokončení kancelářského projektu kategorie A, PARK, v Praze 4 o celkové rozloze 190 000 m². Projekt byl zakončen dostavbou poslední budovy č. 12. Architektonický koncept celého komplexu měli na starosti Cigler Marani Architects. Jedná se o jeden z nejvíce inovativních, nejúspěšnějších a největších kancelářských projektů v České republice, jehož autory jsou Jakub Cigler a Vincent Marani.

Vincent Marani, partner Cigler Marani Architects, řekl: „Jakub Cigler i já jsme na tento projekt nesmírně hrdí a jsme velmi rádi, že můžeme být osobně svědky otevření poslední, dvanácté budovy. Myslím, že můžeme říct, že Park je jeden z nejúspěšnějších projektů v regionu celé střední Evropy nejen pokud jde o procento obsazených prostor, ale i z hlediska architektonických řešení, které jsme zde implementovali. Nepochybuji o tom, že Park bude sloužit jako trvalý odkaz obchodních a architektonických možností pro mnoho dalších generací v České republice.“

Kancelářský areál PARK je jeden z největších svého druhu v České republice, tvoří ho 12 budov o rozloze více než 190 000 m² a díky své poloze u dálnice Praha — Budapešť — Vídeň a některým unikátním architektonickým prvkům je velmi dobře viditelný z velké dálky. Po celé délce přední části areálu vede organická stěna (Datum Wall), kterou vytvořili ve studiu Cigler Marani Achitects, aby sloužila jako protihluková bariéra a zároveň je to skvělý příklad využití ekologických technologií snižujících emise uhlíku, které vznikají při provozu areálu. V noci jsou budovy osvětleny barevnými reflektory, což vytváří zajímavý estetický efekt. Příjemné pracovní prostředí pak dotváří originálně řešené interiérové i venkovní zahrady a parky. Parkové plochy v okolí projektu jsou první veřejné parky, které v České republice vznikly od roku 1938.

Strategické umístění areálu v jedné z nejdynamičtějších a nejvyhledávanějších obchodních lokalit v České republice a nadstandardní moderní kancelářské budovy doposud přilákaly velké množství významných společností, včetně: Accenture, Aral, Atlas Software, B. Braun Medical, BP, Castrol, Computer Associates, Danfoss, Dell, DHL, Eaton Electrics, EMC, Fujitsu Siemens, GE Money Bank, Haworth, IBM, InBev, Inmedio, M+W Zander, Ness, Nokian Tyres, Sita, Sony, SUN Microsystems, GE Fanuc, Fanuc Robotics, Fanuc Czech, Guidant, Honeywell, World Class, Canadian Medical Care, NestLingue, Sodexho a Zátiší Catering. 

Při příležitosti dokončení projektu byla vydána stejnojmenná publikace
„The Park“
CIGLER “ MARANI ARCHITECTS

PARK — základní údaje:
Autoři projektu: Cigler Marani Architects
Investor/developer: AIG Lincoln
Inženýrské poradenství :Ove Arup
Inženýrské práce: BSK
Projekční práce: Němec Polák
Kolaudace: JANS
Dopravní infrastruktura: DUA
Životní prostředí: Ekola
Návrh řešení okolní krajiny: Copijn Ultrich
Krajinářská architektura: Cigler Marani Architects

Více informací naleznete na http://www.ciglermarani.cz 

Zdroj: TZ Cigler Marani Architects, BEST Communications Group, 16. října 2008


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*