Projekt ZAHRADA zahajuje výstavbu

V rámci nízkoenergetického projektu Zahrada vznikne v Lysé nad Labem zcela nová čtvrť čítající 13 bytových domů s 257 byty. Součástí projektu bude také pasáž Zåhrada s obchody a službami. Na projektu se podílejí čtyři architektonická studia (Jiran & Kohout, MS Architekti, Podlipný & Sladký, Projektil – doplněno Stavbaweb); pod návrhem domů z první etapy je podepsán ateliér Podlipný Sladký architekti. Generálním dodavatelem je společnost Subterra. Na první etapu, jejíž dokončení se plánuje na podzim příštího roku, naváže výstavba dalších fází. Všechny bytové domy budou mít průkaz energetické náročnosti třídy A a budou tak maximálně šetrné nejen k životnímu prostředí, ale v dlouhodobém horizontu také k peněženkám svých obyvatel.

Bytové objekty Jasmín a Modřín
Společnost MS development zahajuje výstavbu první etapy projektu Zåhrada, který je charakteristický promyšleným konceptem sousedského bydlení a propojením se širokou škálou služeb pro majitele bytů. První z celkových pěti etap zahrnuje výstavbu dvou bytových domů Jasmín a Modřín s celkem 37 byty, kavárnu a dva prostory pro podnikání či práci z domova. Oslavou zahájení výstavby bude pro zájemce o byt v Zåhradě možnost získat zdarma jeden byt 2+kk v hodnotě téměř 2 miliony korun.

„Začátek výstavby projektu, který je na českém trhu v mnoha směrech ojedinělý, je pro nás příležitostí k oslavě. Chtěli jsme, aby náš entusiasmus ze zahájení výstavby prvních dvou domů mohli sdílet i jejich budoucí obyvatelé. Proto 22. srpna spouštíme akci, v jejímž rámci budou k dispozici všechny byty za akční ceny a úspora tak například u bytu 3+kk může dosáhnout až 570 tisíc korun,“ říká Michal Šourek, ředitel developerské společnosti MS development. „Třešničkou na dortu pak bude slosování, v jehož rámci dokonce poskytneme některému z našich klientů jeden byt zcela zdarma. Naše oslava a výjimečná nabídka vyvrcholí dny otevřených dveří v Zåhradě od 8. do 10. září, kde se zájemci budou moci s projektem a jeho výhodami detailně seznámit,“ dodává Michal Šourek.

První z etap projektu Zahrada zahrnuje dva bytové domy Jasmín a Modřín se 37 byty v dispozicích 2+kk až 4+kk. Standardy jsou vybrány s ohledem na individuální potřeby a odlišné dispozice každého bytu. V projektu je rovněž počítáno se sklepy, sklady a např. i s boxy na uschování kol. Každý z bytů bude mít terasu, předzahrádku nebo balkon. Promyšlené dispoziční řešení poskytuje dostatek soukromí i prostory pro trávení společných chvil, což ocení například rodiny s dětmi. Všechny domy budou obklopeny rozlehlým zeleným parterem o rozloze téměř 14 000 m2 s altány, vodními plochami a dětskými hřišti. Obyvatele nebudou rušit ani parkující auta, protože v podzemních garážích vznikne v rámci projektu jako celku dohromady 350 parkovacích míst. Maximální komfort bydlení zajistí intranetová síť napojená na Centrum služeb, které je připravené zařídit pro své obyvatele takřka cokoli – od umytí auta, hlídání dětí až po ustájení koně či podání informace o obsazenosti bazénu. Pasáž Zåhrada, jež bude postavena
v dalších etapách, nabídne obchody a služby včetně pošty či wellness centra. Nebude určena jen pro rezidenty, ale i pro všechny zájemce z širokého okolí.


O projektu Zahrada:
Výstavba projektu Zåhrada je rozdělena do pěti etap, při kterých vznikne celkem 13 domů s 257 byty a Pasáž Zåhrada s obchody, poštou, restauracemi, bazénem či ordinacemi lékařů. První z etap, která je právě zahajována, zahrnuje dva bytové domy – Jasmín a Modřín Na návrhu projektu se podílely čtyři architektonické ateliéry. Vedle ateliéru Podlipný Sladký architekti, který je autorem domů Jasmín a Modřín (1. etapa) a Jasany (2. etapa), také MS architekti, Jiran Kohout architekti a Projektil architekti.

www.zahradatojezivot.cz

tisková zpráva

Související články:

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*