PROJEKTSTUDIO: mateřská škola v Krásném Poli

Nová školka v Ostravě-Krásném Poli nahradila starší a už nevyhovující budovu.

Místo realizace: Družební 336/125, Ostrava-Krásné Pole
Autoři a spoluautoři: David Kotek, Alžběta Broďániová, Pavel Nitra
Projektant: PROJEKTSTUDIO EUCZ, s.r.o.
Realizace: 2013
Foto: Petr Hrubeš
 


Umístění a orientace nové mateřské školy navazuje na stávající urbanistickou strukturu. Vstup do objektu je navržen z ulice Sklopčická.  U vstupu se nachází stání pro 11 osobních aut. 


Nová mateřská škola má jednoduchý čtvercový půdorys s třemi prostornými samostatnými třídami, vzdušnou jídelnou a otevřeným centrálním prostorem pro společné hry. Ve třídách jsou závěsy, které umožní prostor rozdělit na malé „pokojíčky“ ve chvíli, kdy přijde doba odpoledního odpočinku dětí.  Díky oknům umístněných v různých výškových úrovních děti vidí ven nejen v době odpočinku, ale i v momentě, když si budou hrát na vzorované podlaze připomínající vrstevnice či letokruhy. Každá ze tříd má samostatný vstup na vlastní venkovní terasu, kde si děti budou mít možnost hrát v případě příznivého počasí. Povrch venkovních skladů hraček je pojat jako tabule na kreslení, která dává prostor pro rozvoj dětské tvořivosti. Fasáda je tvořena vodorovnými dřevěnými profily s větší roztečí, díky čemuž jde vidět podkladní barevný rošt a šedočerná fasádní fólie. Tím se dětem odkrývají útroby budovy a hravou formou ukazují „jak školka funguje“.

Nová stavba, na rozdíl od dříve využívané budovy, splňuje všechny přísné hygienické a bezpečnostní normy, které jsou na objekty určené pro děti kladeny. Součástí projektu je také úprava nejbližšího okolí objektu.   

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*