ProLogis Park Úžice získal ocenění za trvale udržitelný design

– ProLogis Park Úžice je první trvale udržitelný projekt společnosti ve střední a východní Evropě –

ProLogis (NYSE: PLD), největší světový vlastník, správce a developer průmyslových nemovitostí, dnes oznámil, že ProLogis Park Úžice, první trvale udržitelný projekt společnosti ve střední a východní Evropě, získal dvě vysoká ocenění za výstavbu a design skladovacích prostor. Areál se nachází v Úžicích, 11 km severně od Prahy.

Během logistické konference LOG-IN 2008 v Praze získal ProLogis Park Úžice nejvyšší ocenění v kategorii Skladovací prostory, v konkurenci čtyř dalších projektů. Ceny byly udělovány na základě těchto kritérií: míra inovace, kvalita/výjimečnost projektu, nové a inovativní technologie a postupy, přínos projektu nebo výrobku pro zákazníka (konečné výsledky, úspora nákladů atd.) a význam projektu nebo výrobku pro český logistický trh obecně.

Na každoročním udělování cen Construction Investment Journal Awards v Polsku získal ProLogis Park Úžice ocenění v nové kategorii Nejlepší ekologický projekt ve střední a východní Evropě. V této kategorii se hodnotí nemovitosti ze všech sektorů, což znamená že ProLogis Park Úžice musel o vítězství bojovat s projekty nákupních center, kancelářskými i rezidenčními budovami v celém regionu střední a východní Evropy. Vítězný projekt vybrala odborná porota na základě těchto kritérií: nejmodernější technologie trvale udržitelného rozvoje, vytvoření příjemného pracovního prostředí, dostupnost veřejnou dopravou, ekonomická životaschopnost a také kvalita designu budovy.

„V České republice i Polsku se letos v developerském sektoru věnovala velká pozornost hned několika důležitým tématům. Mezi ně patřil narůstající význam inovativních, efektivních a především trvale udržitelných stavebních technologií. Jsme opravdu hrdí, že ProLogis Park Úžice, náš první trvale udržitelný skladovací areál ve střední a východní Evropě, získal dvě natolik prestižní ocenění. A doufáme, že vytvoří standard, podle kterého se budou v budoucnu posuzovat všechny developerské projekty v tomto sektoru a regionu,“ řekl Graham Reece, ředitel projektového managementu ProLogis pro střední a východní Evropu.

Na konci roku 2007 měl ProLogis ve světě sedm projektů, které získaly ekologické certifikáty a několik dalších v přípravné fázi. Dva projekty ve Spojených státech získaly certifikát LEED (Leadership in Energy and Environmental Design/přínos v oblasti energetického a ekologického designu), dva projekty v Japonsku vznikly v souladu se systémem CASBEE (Comprehensive Assessment System for Building Environmental Efficiency/komplexní hodnocení ekologické efektivity budovy). Tři nemovitosti ve Velké Británii získaly ocenění na základě klasifikace BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method/hodnocení trvale udržitelné stavby a návrhu).


ProLogis v současnosti na celém světě vlastní nebo má ve výstavbě více než
65 nemovitostí, které již certifikát získaly nebo se o něj budou ucházet. V oblastech, kde ekologické standardy pro výstavbu neexistují, využívá společnost vlastní mezinárodní seznam, který obsahuje nejefektivnější technologie v rámci LEED, BREEAM a CASBEE.

ProLogis
ProLogis je největší světový vlastník, správce a developer logistických nemovitostí působící na 136 trzích v Severní Americe, Evropě a Asii. K 30. září 2008 společnost vlastnila, spravovala nebo měla ve výstavbě 2 898 nemovitostí o rozloze 51 milionů m² v hodnotě 40,8 miliard dolarů. Mezi klienty společnosti patří výrobci, maloobchodníci, dopravci a ostatní společnosti využívající logistické služby ve velkém měřítku. Ředitelství společnosti se nachází v Denveru ve státě Colorado. ProLogis má na celém světě více než 1 500 zaměstnanců. Více informací o společnosti naleznete na
www.prologis.com

Zdroj: TZ ProLogis, Best Communications 19.11.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*