Proměna jednoho z nejstarších hotelů v Krkonoších

Investiční společnost Europa Investment Property, spadající do české investiční skupiny Premiot Group, připravuje projekt výstavby a rekonstrukce hotelu Karolína v centru Harrachova. Původní tříhvězdičkový hotel, který patří k nejstarším v Krkonoších, se letos začne proměňovat na luxusní servisované pokoje hotelového typu. Projekt se nachází v populárním rekreačním středisku Nový Svět, jen pár minut chůze od bobové dráhy a nedaleko od lyžařského areálu Čertova hora.

Počáteční fáze projektu byly důkladně konzultovány a kladně přijaty jak od města Harrachova, tak pří-slušného stavebního úřadu města Tanvald. Obě instituce vydaly souhlasná vyjádření. V současnosti již běží projekční a inženýrské práce. Sama rekonstrukce a přestavba začnou na jaře 2021. „Poptávka po podobných ubytovacích zařízeních u tuzemských turistů roste. Obzvláště tam, kde lokalita celoročně nabízí pestré množství aktivit, jako je tomu i v tomto případě. Tento projekt je součástí naší dlouhodobé strategie cílit na rozvoj tuzemského turismu. Připravujeme podobné projekty ještě v lázeňských lokalitách, jako jsou Luhačovice nebo maďarské lázeňské centrum Hévíz,“ dodává Filip Navrátil, obchodní ředitel společnosti Europa Investment Property. Právě v apartmánech hotelového typu vidí developer největší potenciál.

Přestavba maximálně zhodnotí celkový potenciál nejen historické budovy, ale celého místa. Dojde jak ke zvýšení kapacity (na více než 3 400 m² hrubých podlažních ploch), tak standardů. A to při zachování kvalit původní stavby, jejíž historie sahá do roku 1888, kdy nesl hotel svůj prvotní název Krakonoš. „Hlavní myšlenkou je docílení citlivé fúze mezi historickým odkazem a současným způsobem života. Dominantou je a nadále bude hlavní historická budova, u které dojde k citlivé rekonstrukci, aby se obnovilo její postavení a očistila se od všech neodborných zásahů a přístavků z dob minulých. Karolína 1, jak je původní objekt označován v projektové dokumentaci, bude doplněna o další objekty, které s ní vytvoří harmonizovaný celek. Tyto stavby, ač nesou výrazné moderní rysy, hmotově i materiálově maximálně respektují genia loci místa,“ popisuje koncept architekt Jiří Soukup, jehož tým na projektu Karolína Harrachov Residence pracuje.

Architektura nové budovy je formována čistým a funkčním stylem s důrazem na použití tradičních materiálů (dřevo, kámen, kov) a environmentální odpovědnost použitých technologií a postupů. Nově bude areál průchozí a dispozičně dělen na čtyři části se samostatnými vchody do budov. Projekt dbá na dostatek zeleně, světla a vodních prvků. Součástí areálu budou i obchodní prostory, kavárna s pekárnou či wellness. Dojde také k zásadní úpravě velkého parkoviště, kde se místo současných asfaltových ploch počítá se zatravňovacími tvarovkami a kamennými dlažbami.

Investiční příležitost
Předpokládaný objem investic je 200 milionů korun. Europa Investment Property nabízí možnost podílet se na tomto projektu pomocí dluhopisů Apartments Harrachov 7,5/22. Podobně, jako tomu bylo u předešlých projektů společnosti – již zkolaudované secesní vily na pražském Smíchově či největšího hotelu v Budapešti, na kterém aktuálně probíhají stavební práce. „V českém prostředí představují nemovitosti stabilní hodnotu, která v čase poměrně plynule narůstá – nemůžeme hovořit o rychlém výdělku, ale o pravidelném stabilním výnosu v řádu jednotek % ročně i v dobách, kdy akciové trhy zažívají velkou volatilitu,“ dodává Filip Navrátil. K zajištění full servisu pro každého klienta vznikne na webu myharra-chov.cz online přístup ke službám, včetně takzvaného Rent Poolu.

Lokalita nabízí celoroční vyžití
Nový Svět je centrem zimních sportů, ale nabízí také celoroční využití. Lákadlem je především Čertova hora a její sjezdovky vhodné jak pro zlepšující se jezdce, tak profíky, kteří si mohou vyzkoušet jednu z nejprudších sjezdovek u nás. Na své si přijdou i vyznavači běžeckých tras, které se linou jak v okolí Harrachova, tak nedalekých Polských Jakuszyc. Kousek od hotelu Karolína můžete navštívit Muzeum skla, kapli sv. Alžběty, nebo Anenské údolí. Za procházku stojí také park hraběte Jana Harracha s vánočním betlémem. Jen 5 kilometrů daleko se nachází rozhledna Štěpánka, a v docházkové vzdálenosti, pouhých 3 kilometrů od rekreačního střediska, Mumlavský vodopád – jeden z nejkrásnějších a také nejmohutnějších v celém Česku. Na území okolního Krkonošského národního parku a jeho ochranného pásma je pak vybudován systém terénních tras vhodných převážně pro horská kola. Pokud se rozhodnete pro vyšší intenzitu trasy, pak nevynechejte Krkonošskou diagonálu – nejdelší cykloturistickou trasu vedoucí z Harrachova do Žacléře (72 kilometrů), která nabízí krásné výhledy na celé Krkonoše.

Více na: myharrachov.cz

tisková zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*