PSJ holding změní od příštího roku název i organizační strukturu

Fotogalerie ke článku (1)

Logo PSJ

Logo PSJ
Celá fotogalerie (1)

Jihlavský PSJ holding od příštího roku změní své obchodní jméno na PSJ, a.s.

Holding sdružuje skupinu firem, které ve stavebnictví letos očekávají celkové výnosy 4,5 miliardy korun, zatímco loni to bylo 3,75 miliardy korun. Kromě jména se bude měnit také organizační struktura - od ledna společnost přejde na divizní uspořádání, čímž klesne počet dceřiných firem. ČTK to v tiskové zprávě sdělil generální ředitel František Vaculík.
Společnost k těmto změnám přistoupila proto, aby zlepšila podmínky pro svůj další rozvoj na tuzemském trhu i v zahraničí. Skupina PSJ zaměstnává kolem 950 lidí, ve stavebnictví donedávna působilo šest firem. Dceřiné společnosti PSJ Brno, PSJ Pelhřimov a PSJ Servis se od ledna změní ve střediska podniku; firma PSJ Slovácko byla prodána.
"Právní samostatnost zůstane zachována pouze u subjektů, které ve své činnosti překračují určitý rozměr a jsou silnými hráči ve svém oboru," uvedl Vaculík. Týká se to dvou firem, a to PSJ Hydrotranzit, která působí na Slovensku a je zaměřena na budování produktovodů, a také společnosti Ekoklima.
Pro oblast pozemního stavitelství budou vytvořeny Divize Praha, Divize Čechy, Divize Morava, Divize Kapacity, Divize Developmentu a Divize Exportu. Tato poslední divize by měla hrát klíčovou roli v dalším rozvoji PSJ. Nové obchodní jméno bude společnost používat od února, firemní logo zůstane stejné.
Součástí skupiny nadále zůstávají jihlavské dceřiné firmy s jiným než stavebním zaměřením: Hotel Gustav Mahler, s.r.o., FC Vysočina, a.s., Teniscentrum, a.s., GM, s.r.o., a SOU PSJ. Vaculík je jednou ze čtyř fyzických osob, které holding vlastní.

 

Zdroj: ČTK, vst snm, 18. 12. 2007.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*