Pytloun Sky Bar & Restaurant Prague

Česká hotelová síť PYTLOUN HOTELS, která působí na trhu již od roku 2003 a provozuje čtrnáct designových, tradičních a apartmánových hotelů v České republice, se může pochlubit další novinkou. Nejnovějším přírůstkem do jejího portfolia je Pytloun Sky Bar & Restaurant Prague, umístěný na střešních terasách hotelu Pytloun Boutique Hotel Prague na Václavském náměstí. S rozlohou až 220 metrů čtverečních poskytuje Pytloun Sky Bar & Restaurant Prague prostředí s nádherným 360° panoramatickým výhledem na Pražský hrad, Františkánskou zahradu, Václavské náměstí a celé panorama Prahy. Otevřením tohoto prostoru byla dokončena plánovaná rekonstrukce a rozšíření hotelu, což vedlo k jeho rekvalifikaci z 4hvězdičkového na 5hvězdičkový standard.

Architektonický návrh a design teras jsou dílem Lukáše Pytlouna a renomovaného designového studia Vrtiška & Žák.

Historie Domu U Zlaté pšenice 
Pytloun Boutique Hotel Prague ***** se nachází na Václavském náměstí 16 v historickém Domě U Zlaté pšenice z roku 1926, který je jednou z prvních staveb v Praze, kde byla využita technologie stavění z železobetonu. Původně měl být obchodním domem, ale těsně před jeho dokončením se původní vlastníci dohodli, že z něj udělají hotel Majestic. Po znárodnění zde byl až do roku 1992 hotel Družba. V tomtéž roce prošel dům kompletní rekonstrukcí a stala se z něj Česká spořitelna.

„Budovu jsme přebírali v létě roku 2017 jako banku a rozhodli jsme se ji zpátky vrátit podobu luxusního butikového hotelu s 56 pokoji,“ popisuje Lukáš Pytloun a dodává: „Rekonstrukce v hodnotě přes 66 milionů korun trvala 10 měsíců a výsledná podoba všech interiérů vznikla ve spolupráci s renomovaným studiem Vrtiška & Žák. V letech 2022-2023 pak následovala náročná rekonstrukce prvních tří pater budovy hotelu včetně probourání centrální dvorany. Vzniklo tak 23 nových pokojů s výhledem do vnitřního dvora a denní světlo proudí centrální kupolí až do tapas restaurace Talíř v přízemí budovy. Dokončením stavby střešních teras a otevřením Pytloun Sky Bar & Restaurant Prague je tak rekonstrukce hotelu v hodnotě 5 milionů korun finálně dokončena.“

Tisková zpráva, Stavbaweb

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*