RAKO na výstavě 100PY

Na příběhu pěti generací jedné plzeňské rodiny a na pozadí velkých historických mezníků i událostí přiblíží interaktivní výstava 100PY životní styl nejen obyvatel Plzně a Plzeňského kraje. V expozici s audiovizuálními prvky i originálními exponáty prožijete mnohdy nelehké situace zlomových  okamžiků naší historie, připomenete si významné události, slavné osobnosti i výrazné proměny města. Výstava v plzeňském DEPO2015 probíhá od 18. května do 31. října 2018. Expozice zahrne i prostor nádvoří, je určena dospělým i dětem.

Výstava 100PY samozřejmě představí i obklady RAKO s původními vzory.
Přijďte si je připomenout!

Retro obklady RAKO, které v autentických koupelnách nesměly chybět, vyrobili pro tuto výstavu v závodě Horní Bříza. „I použitá technologie výroby byla, na dnešní moderní digitální dobu, poměrně „retro“, tzn. klasickým sítotiskem. Jelikož jsem pamětník této doby, musela jsem se nad věrností, čišící ze samotné finální koupelny, pousmát a zavzpomínat, “ dodává paní Helena Doubková, technolog vývoje RAKO.

Expozice znázorňuje století v pěti obdobích, v nichž je možné vystopovat podstatu naší identity, vlastností a morálních hodnot. Provede návštěvníky od přerodu První republiky v protektorát, přes zlom z poválečné euforie do komunistické totality, zánik energie Pražského jara a přechod v normalizaci, letargii konce 80. let v konfrontaci s překotnými změnami v 90. letech až po aktuální období, kdy Česká republika hledá sílu pro své evropské cítění v konfrontaci s nacionálními tendencemi.

100PY, DEPO2015, Presslova 14, 301 00 Plzeň
Vstup denně: dospělí 80,- / děti, senioři 50,- / rodinné 200,-

www.depo2015.cz

Podle podkladů společnosti Lasselsberger

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*