RAKO NEWS 2021: Klidnější celek, ohromující detail

Emotivní detail v nejnovějších sériích keramických obkladů RAKO na jedné straně umocňuje jejich krásu a atraktivitu, přičemž zároveň podtrhuje určitou skromnost až pokoru tradičního materiálu, na druhé straně symbolizuje technickou stabilitu, odolnost a bezpečnost. Kromě toho keramika v porovnání se substitučními materiály jednoznačně vítězí svou ekologickou nezávadností. Výsledkem zodpovědného přístupu značky RAKO jsou výrobky, jež vylepšují kvalitu bydlení a výrazně pomáhají současné architektuře veřejných i rezidenčních projektů vytvářet zapamatovatelnou image. Kvalita, odolnost, respekt k životnímu prostředí a detail – to jsou základy keramických obkladů nové kolekce RAKO NEWS 2021, na nichž můžete stavět.

Tradičně platí, že keramický obklad je sázkou na jistotu a v interiéru tvoří neutrální pozadí pro ostatní prvky. Keramika nemá ambice se uvnitř či venku za každou cenu prosadit. Pokud se ovšem na obkládačky pozorně soustředíte a dotknete se jejich povrchu, překvapí vás dokonalostí detailu. Všechny letošní série totiž vsadily na nevšední detail, na proces jeho vnímání a s tím spojené emoce. Nosným prvkem autorské novinky od předního českého designéra Maxima Velčovského se kupříkladu stala zdánlivě nenápadná linka – prostá čára.

Společnost LASSELSBERGER, s. r. o., pokračuje ve více než sto čtyřicetileté tradici českých keramiček. Výrobky RAKO jsou dodávány celkem do 92 zemí všech kontinentů. České obklady dokazují, že kvalitou a odolností opakovaně splňují požadavek vysoké úrovně, a to ve světovém měřítku.

Mimochodem věděli jste, že výrobky RAKO jsou tvořeny z 96 % tuzemskými surovinami přírodního původu? Závody vyrábějí ohleduplně k přírodě, a to zejména díky nemalým investicím do modernizace stávající produkce s použitím dostupných nejmodernějších technologií. Ve společnosti LASSELSBERGER děláme zkrátka to, co má smysl. Chráníme naše životní prostředí, a tudíž svět okolo nás.

Série SPECTRA
Obklad Spectra s hravým designem doslova vybízí k dotyku. Má spoustu předpokladů pro vytvoření pohodové atmosféry. Předností rektifikovaných obkládaček Spectra 30 x 60 cm je umění vykouzlit stylovou moderní koupelnu ve více barevných provedeních. Základ v barvě slonové kosti doplňují 3 barevné varianty obkládaček, respektive vzorů s mixem barev. Výrobky ze série Spectra jsou vhodné pro obkládání celé stěny, jako by byla použita tapeta, nebo si s nimi můžete kreativně pohrát a vytvořit dekorativní prvky – například vložit pruh do jednobarevné plochy stěny. Stejně tak lze použít i řezanou mozaiku 5 x 5 cm, která je jasnou volbou při obkládání zaoblených tvarů a van. Základní obkládačka série Spectra v barvě slonové kosti koresponduje se zvolenou dekorací. Kromě toho dekoru dřeva na podlaze dává jiný než jen rustikální rozměr. Spectra odpovídá aktuální módě, která odvážně kombinuje různé povrchy a oblíbila si imitace více materiálů dokonce v jedné koupelně. Proto doporučujeme na podlahu vhodné dlaždice v dekoru dřeva, např. série Saloon, Faro či Board, pro více industriální vzhled poslouží dlaždice série Rebel nebo homogenní dlaždice Blend.

Série VEIN
Série Vein, to je ideální rovnováha funkce, estetiky a fantazie. Vzhled carrarského mramoru v klasickém bílo-černém provedení dodávají rektifikované matné nebo lesklé obkládačky formátu 30 x 60 cm. Série vznikla díky použití technologie digitálního tisku. Design plochy obkládačky dokonale a věrně napodobuje přírodní kresbu kamene. V porovnání s originálem si navíc zachovává výhody keramických výrobků – snadné čištění, mechanickou a chemickou odolnost, ekologickou nezávadnost atd. Pokud si chcete pohrát s luxusním mramorem, najdete v nabídce obkládačky 30 x 60 cm s jemným liniovým reliéfem pro dekorování větších ploch stěn. Další variantou oživení místnosti jsou mozaiky ve dvou základních provedeních: buď řezaná mozaika z reliéfních obkládaček ve formátu 5 x 5 cm, složená do šachovnice, nebo mozaika kombinující design základních obkládaček se čtverečky řezanými z černých dlaždic série Quarzit. S mozaikami lze pracovat klasickým způsobem nebo je rozřezat a jejich následným pravidelným natáčením vytvořit dekorativní plochy. Získáte tak vlastní detaily na míru, které zvýrazní exkluzivitu koupelny. Ke kombinování doporučujeme dlaždici Quarzit v černé barvě ve formátu 60 x 60 cm. Dlaždice jsou rektifikované na stejný modulový rozměr jako obkládačky Vein, což umožňuje dodržet stejnou velikost spáry u všech obkládaných ploch.

Série POEM
Jednoduchost a čistotu série Poem podtrhují jemné barvy inspirované přírodou. Transparentní lesklý povrch obkládaček 30 x 60 cm v nerektifikovaném provedení umožňuje kombinaci světlých ploch s tmavými. Poměr a uspořádání světlého a tmavého základu určují celkový styl, ale také odrážejí větší či menší míru odvážnosti majitele interiéru: V koupelně lze vytvořit buď decentní plochu ve světlých tónech, nebo se pustit do výraznějšího ztvárnění. Dekorace ve stylu ručně malovaného akvarelu dodávají této sérii jedinečnost. Ke kombinování doporučujeme použít dlaždice série Blend (bílá) a Extra (hnědošedá). Tuto sérii lze samozřejmě spojit také s dlaždicemi s oblíbeným motivem dřeva, např. Saloon nebo Board.

Série PORFIDO
Tradiční materiál teraco se vrací na scénu a je opět ve skvělé formě. Série Porfido nabízí rovnou šest barevných variant. Po povrchu z teraca chodily generace předků a vlastně se nikdy neokoukal. Nadčasový design a výborné technické parametry předurčují dlaždice Porfido do bytových prostor i velkých objektů. Slinuté glazované keramické dlaždice s probarveným střepem ve formátech 120 x 60, 60 x 60 a 20 x 20 cm s rektifikovanou hranou lze vzájemně kombinovat. Výhodou pro projektanty a architekty je pestrost a rozmanitost výrobků: Tyto ocení při realizaci moderních a trendových projektů – a navíc je jejich použití téměř neomezené. Předností dlaždic Porfido je nepochybně jejich vizuální podoba postavená na kontrastu lesklých a matných zrn a granulí, což jsou mimochodem detaily charakteristické pro klasické teraco. Pokud jde o odolnost povrchu, je protiskluznost o hodnotě R10/B zkombinována s matným povrchem příjemným na dotek, který se výborně čistí (označení ikonou ABS). Sérii rozšiřují další prvky – řezaná mozaika 5 x 5 cm a samozřejmě funkční doplňky jako schodovky a sokly.

Série FORM PLUS
Na první letmý pohled série připomíná betonovou či cementovou stěrku, jakou jste už párkrát viděli. Její krása se však skrývá v jemném detailu – pokud se na ni totiž pozorně zadíváte, objevíte na sametově matném povrchu lesklý tisk zajímavě odrážející světlo. Moderní obkládačkové formáty 20 x 40 a 20 x 60 cm a barevná rozmanitost nabízejí mnoho řešení, včetně mozaikových celoplošných dekorací s jemným reliéfním povrchem. Máte-li zájem o atraktivní řešení, sáhněte po reliéfním vlnitém dekoru ve formátu 20 x 40 cm v barvě identické se základními obkládačkami. Oba dekory umožňují kombinaci několika odstínů v jednom prostoru. Efektní kontrast vznikne, položíte-li vedle sebe hladký a reliéfní obklad. Na podlahu jsou vhodné dlaždice série Form nebo Kaamos, popřípadě dlaždice s dekorem dřeva. Pro své neutrální, klidné vyznění a možnosti mnoha variant finálního návrhu je série určena do koupelen koncových spotřebitelů, nicméně se hodí i pro větší developerské projekty.

Série LINKA
Ze spojení tradiční české značky RAKO s významným českým designérem Maximem Velčovským vzešla autorská kolekce slinutých keramických dlaždic s názvem Linka. Pokud jde o design dlaždic, jedná se o naprosto originální pojetí, jehož nosným prvkem je linka, respektive čára. Určitá dobrodružnost této série plyne právě z toho, že ji tvoří obyčejný, a přesto výjimečný detail linky. Série zahrnuje tři graficky jedinečné varianty: velmi jemnou abstraktní ruční kresbu v plošném homogenním vyznění, výraznější vzájemně se překrývající a různě orientované čáry a konečně graficky velmi výrazný dekorativní motiv, jenž lze vhodně kombinovat se zbývajícími designy pro širší škálu řešení.

Sérii Linka tvoří slinuté keramické glazované dlaždice s plně probarveným střepem. Je velmi vhodná jak do komerčních, tak do soukromých prostor. K možnosti využití ve veřejných projektech přispívá hladký, matný povrch s protiskluzností R10/B, který je příjemný na dotek a výborně se čistí (typ povrchu ABS). Základní formát dlaždic 60 x 60 cm je doplněn formátem 20 x 20 cm, oba jsou nabízeny v provedení s rektifikovanou hranou a lze je vzájemně kombinovat. Série v rámci jednotlivých designů nabízí neutrální tóny bílé, bílošedé, šedé, černé, hnědé a hnědočerné, vždy s možností volby decentního nebo naopak výrazného barevného stylu.

Série BETONICO
Série Betonico zaznamenala úspěch, a proto k již existujícím formátům 60 x 60 a 30 x 60 cm nyní přidáváme rektifikované formáty 60 x 120, 80 x 80 cm a nerektifikované dlaždice ve formátu 45 x 45 cm. Nové produkty jsou samozřejmě k dispozici ve všech pěti barvách, s jemným, hladkým povrchem s protiskluzností R10/B. Tento typ povrchu značíme v katalogu nově ikonou ABS. Toto označení se netýká pouze nových sérií, ale i těch stávajících (Extra, Block, Piazzetta). Jedná se o skupinu výrobků, které se vyznačují velmi příjemným povrchem s výbornou čistitelností, a přesto si zachovávají vyšší hodnoty protiskluznosti R10/B. Výrobky jsou díky tomu ideálním obkladovým materiálem nejen pro koncového zákazníka, ale také pro velké projekty s vysokými nároky na technické parametry.

Kromě základních dlaždic jsme k formátu 60 x 120 cm ve třech barvách doplnili celoplošný dekor pro obkládání větších ploch. Pro nové formáty jsou rovněž k dispozici funkční schodovky a sokly. Rozšířená a doplněná série Betonico se tak díky tomu stává skutečně komplexní sérií s velkým prodejním potenciálem.

podle podkladů společnosti LASSELSBERGER

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*