RD Polívkova – Michal Schwarz

Fotogalerie ke článku (4)

RD Polívkova

RD Polívkova

RD Polívkova

RD Polívkova

RD Polívkova

RD Polívkova

RD Polívkova

RD Polívkova
Celá fotogalerie (4)

3. cena
kategorie 01/ novostavba rodinného domu

RD Polívkova - Michal Schwarz

datum realizace 2005—2007
užitková plocha 169 m2
obestavěný prostor 710 m3
celková cena není uvedena
fotografie: archiv autora

Autorská zpráva
POZEMEK A URBANISMUS:
Třípodlažní objekt vznikl jako přístavba sekce řadových domů. Při návrhu stavby byl zohledněn především malý pozemek a vedení kanalizačních stok pod objektem. Zastavěná plocha je 72m². Malá zahrada je částečně kompenzována vysutou terasou navazující na obytný prostor.
ARCHITEKTONICKÉ ŘEŠENÍ:
„Na minimálním půdorysu vytvořit maximální obytný prostor.“
Do domu se vstupuje suterénem, který je díky svahu na zahradní straně v úrovni terénu. Středem prochází točité schodiště. První patro je navrženo jako jeden prosvětlený obytný prostor s dvěma úrovněmi podlahy. V druhém patře jsou dvě ložnice a koupelna.
KONSTRUKCE A MATERIÁLY:
Dům je založen na vrtaných pilotech. Konstrukce domu je smíšená, obvodové zdi (sever, západ, jih) jsou z betonových prolévaných tvárnic, na východní straně je do drážek ve stávající štítové zdi vsazen ocelový skelet. Stropy jsou monolitické. Tepelná izolace obvodových stěn je provedena kontaktním zateplovacím systémem s tenkovrstvou omítkou.

Hodnocení poroty
Kvalitou řešení je nápadité využití zbytkové parcely na konci původní řadové zástavby. Nepřesvědčivé je řešení okenních otvorů v ploše fasády.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*