RD Zlín – Prštné – Pavel Chládek

Fotogalerie ke článku (6)

RD Zlín

RD Zlín

RD Zlín

RD Zlín

RD Zlín

RD Zlín

RD Zlín

RD Zlín

RD Zlín

RD Zlín

RD Zlín

RD Zlín
Celá fotogalerie (6)

2. cena
kategorie 01/ novostavba rodinného domu

RD Zlín - Prštné - Pavel Chládek

datum realizace 07/2008,
užitková plocha 218,5 m2,
obestavěný prostor 906 m3,
celková cena není uvedena
fotografie: archiv autora


Autorská zpráva
Novostavba se nachází ve Zlíně, městské části Prštné. Jedná se o nově urbanizovanou lokalitu určenou k zástavbě rodinnými domy. Svažitý pozemek s jižní orientací nabízí výhled na pás obytných čtvrtí Letná - Podhoří a protější zalesněný horizont. Příjezdová komunikace je umístěna podél severní hranice. Dosavadní okolní zástavba sestává ze směsice primitivních stavebních kultur bez reakce na uliční prostor, terénní reliéf či nabízející se panoramatický výhled.
Navržený dům je volně stojící dvoupodlažní objekt zastřešený rovnou střechou, umístěn rovnoběžně s příjezdovou komunikací. Osazení domu využívá přirozený průběh terénu. Kompaktní objem domu je rozdělen do dvou výškových a provozních úrovní propojených vnitřním a venkovním jednoramenným schodištěm. Horní, vstupní podlaží navazuje na niveletu silnice, ložnicové patro na úroveň zahrady. Obytný prostor v patře zprostředkovává okolní panorama, krytá terasa v přízemí nabízí prostor zahrady vymezený živými ploty.


Hodnocení poroty
Objekt má jasný dispoziční koncept, který koresponduje s vnějším architektonickým výrazem stavby. Kladem je i určitá přiměřenost a neokázalost stavby. Otázku vzbuzuje měřítko a využitelnost vnějšího krytého prostoru.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*