Rekonstrukce a úprava kulturního domu Repre v Mostě

Crestyl chce investovat v Mostě další miliardu korun


Most 9. dubna (ČTK) – Skupina Crestyl chce v Mostě investovat další miliardu korun, tentokrát při rekonstrukci a úpravě kulturního domu Repre. V centru města Crestyl už vybudoval obchodně-komerční komplex Central, provoz zahájil v květnu 2008. Město nový záměr investora vítá, podmínkou je zachování planetária a vybudování multikina, řekla dnes novinářům náměstkyně primátora Hana Jeníčková.

Součástí komplexu Central s 82 obchody včetně restaurace a pěti stánků s rychlým občerstvením je i 101 bytů a podzemní garáže s 350 parkovacími místy. Do výstavbu komplexu Crestyl investoval 1,1 miliardy korun.

Město podle Jeníčkové zahájí v letošním roce nákladnou rekonstrukci sportovní haly za více než 230 milionů korun, takže peníze na nutnou rekonstrukci už nevyhovujícího a chátrajícího kulturního domu ze 70. let nemá nyní peníze. „Pokud investor dodrží podmínky a Repre bude sloužit zejména ke kulturnímu a společenskému vyžití obyvatel, nemusí být město nutně majitelem kulturního domu. Jsme ale na začátku jednání, zatím není rozhodnuto,“ uvedla.

Crestyl vlastní v centru Mostu i hotel Cascade, který postupně také opravuje. Rekonstrukce Repre proto podle generálního ředitele skupiny Crestyl Omara Koleilata zahrnuje i plán komplexní revitalizace středu města.

„Většině obyvatel by se podle našeho průzkumu v centru města líbily moderní opravené budovy, promenáda, posezení a společenské vybavení na úrovni. Pochopili jsme, že stávající nabídka nepostačuje, že je zájem o změnu. Vytváříme proto nyní návrh multifunkčního projektu, který jsme minulý týden konzultovali se zástupci vedení města,“ doplnil Koleilat.

Architektonickým cílem návrhu je podle něj dotvořit venkovní a vnitřní prostory a vytvořit centrální pěší zónu města v návaznosti na I. náměstí. „S tím souvisí také obnova městské zeleně a vodních ploch, doplnění městského mobiliáře a organizace parkovacích ploch do uceleného logického celku v souladu s pěší zónou a funkčností budov,“ dodal.

Skupina Crestyl má v Česku rozpracovaných 14 projektů za více než jednu miliardu eur. Na severu získala i další významnou zakázku. Je investorem obchodního komplexu Central v Chomutově, otevřen byl loni v říjnu. Součástí komplexu se 14 obchody včetně kavárny na Žižkově náměstí ve středu města je i 52 parkovacích míst na střeše budovy a rezidence s 20 nadstandardními byty všech velikostí. Náklady na výstavbu komplexu dosáhnou 310 milionů korun.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*