Rekonstrukce amfiteátru na Horečkách

Jedním z kroků v postupné revitalizaci lokality Horečky byla obnova amfiteátru v sousedství skokanského areálu. Na svažité louce se nacházela zchátralá stavba pódia se zázemím v suterénu, která zdánlivě vypadala, jako by ji už nenávratně pohltila příroda. Po jejím vyčištění se však ukázalo, že pódium bude možno obnovit a opět využívat. Odhalily se tak i krásné detaily, jako jsou například dvě betonová točitá schodiště.
Rekonstrukce spočívala v obnově pódia, vyčištění interiérů a realizaci nové dřevěné fasády. Krátce po dokončení prací proběhla zatěžkávací zkouška – první ročník festivalu Horečky fest. Stavba obstála a od té doby se areál stal dějištěm několika dalších kulturních akcí.

Tři roky po dokončení revitalizace amfiteátru jsme navrhli a realizovali také jeho zastřešení. To však není jen pouhou ochranou jeviště před deštěm, ale zároveň „beskydským nebem” – dotací podpořeným projektem, jehož cílem je poukázat na vztah mezi okolní přírodou, ptactvem a oblohou. Proto jsme do střešní desky navrhli několik kruhových světlíků různých velikostí, pod kterými jsou zavěšeny siluety ptáků.
Nosná konstrukce zastřešení je kombinovaná ocelovo-dřevěná a podhled je proveden ze surových dřevěných latí.

Autorská zpráva
Foto: Studio Toast


Místo: Trojanovice, Horečky
Autor projektu: Kamil Mrva Architects, s.r.o. – Kamil Mrva; spolupráce Veronika Bezděková
Stavebník: obec Trojanovice, město Frenštát pod Radhoštěm
Realizace: Turčina, s.r.o.

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Hezké. Pan Mrva odvádí spoustu dobré práce. Zajímalo by mě, jak amfiteátr funguje akusticky, resp. jestli je tam možné hrát např. divadlo bez el. ozvučení.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*