Rekonstrukce budovy lázní Juliska v Praze 6

Podle projektové dokumentace ELPRING CZ, a.s., a VPÚ DECO PRAHA a.s. lázně Juliska rekonstruuje divize 4 Praha OHL ŽS, a.s. Kompletní dokončení zakázky, jejíž celková cena je 233 mil. Kč (bez DPH), je plánováno na říjen 2013.

Začátkem března byla slavnostně dokončena výstavba první etapy rekonstrukce budovy lázní Juliska v Praze. Lázně poskytují rekreační a léčebné služby příslušníkům armády i výkonnostním a vrcholovým sportovcům. Investorem celkové rekonstrukce objektu, zahájené v dubnu 2011, je Vojenská ubytovací a stavební správa Praha. Celá zakázka, kterou provádí divize 4 Praha OHL ŽS, a.s., bude dokončena v říjnu letošního roku.

Během první etapy byl nově postaven pětipodlažní objekt budovy Sauny, v němž jsou umístěny šatny a umývárny a také trenažérovny, které budou sloužit všem vrcholovým sportovcům Dukly Praha, včetně dvojnásobné olympijské vítězky Barbory Špotákové. V 1. podzemním podlaží je umístěna také sauna s ochlazovacím bazénkem, odpočívárnou a ovocným barem.  Celkové náklady na 1. etapu dosáhly 70 mil. Kč (bez DPH).

Rekonstrukci lázní si vyžádal havarijní stav budovy a většiny původního technologického vybavení. Budova byla uvedena do provozu v rámci sportovního areálu Dukly Praha v roce 1958. V té době se jednalo o moderní, komplexně řešené zařízení se sportovními provozy (bazén a tělocvična) i rehabilitačními prostory a doplňkovými provozy (parní lázeň, sauna).

Po celou dobu fungování areálu ale nebyla provedena generální oprava, probíhaly pouze drobné rekonstrukce na základě vzniklých havárií a běžná údržba. Před zahájením rekonstrukce tak již několik let nefungovala například vzduchotechnika a nouzové osvětlení. Nevyhovující byl jak stavebně-konstrukční stav objektu, tak jeho dispoziční řešení. Ke zlepšení parametrů celých lázní přispěje také právě otvíraný nový pětipodlažní pavilon. 
tisková zpráva 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*