Rekonstrukce chalupy

Tradiční kamenná chalupa je součástí několika původních chalup, které se nacházejí uprostřed krásné přírody s loukami, poli, lesy a rybníky. Zvláštní, jak se někdy cesty v životě propletou. Klient, kterému jsme před pár lety navrhovali dům, nás doporučil a my se tak dostali ke skvělé klientce, která v nás vložila obrovskou důvěru. Dala nám na starost její srdcovou záležitost. Chalupu, kde vyrostla a strávila dětství. Cílem bylo provést částečnou rekonstrukci a návrh interiéru. 

Jednalo se o nový interiér hlavního obytného prostoru s kuchyní a jídelnou a rekonstrukci zadní části chalupy, kde se nacházelo nevyhovující zázemí. Klientka měla jediný požadavek: zachovat tradiční ráz stavby a přidat do interiéru decentní, moderní prvky. V hlavním obytném prostoru jsme navrhli kuchyň doplněnou samostatnými skříňkami pro lednici a troubu s dostatkem úložného prostoru. Místo pro jídelní stůl a obývací část jsme zachovali. S kamnářem jsme nová kamna umístili tam, kde stála vždycky. Nevyhovující zadní část jsme nechali vybourat, nyní jsou tu nová koupelna se sprchovým koutem, komora, která slouží zároveň jako spíž a samostatná ložnice. 

 Lokálně jsme odkryli kamenné stěny, které dodávají interiéru toho správného ducha. Nové příčky jsou z cihelného lícového zdiva, stropy jsme v hlavním prostoru ponechali dřevěné trámové. Pro podlahy v chodbě, koupelně a komoře jsme zvolili šestiúhelníkovou dlažbu. V ložnici je nová dřevěná prkenná podlaha. Kachlová kamna tvoří společně s velkým stolem z masivu dominanty hlavního obytného prostoru. 

Materiál nábytku jsme volili v kombinaci masivního dřeva v tmavě hnědé barvě, které doplňuje pohledové korpusy a dvířkovinu se šedým krycím nástřikem. Spotřebiče byly vybrány v černé barvě s mosaznými doplňky. Interiér jsme navrhovali kompletně: vybrali jsme stylová světla a vypínače i solitérní nábytek. Ať už se jednalo o židle, pohovku, konferenční stolky nebo nábytek do ložnice. 

Dlouho jsme nedostali takovou důvěru jako na tomto projektu. Věříme, že se to vyplatilo a ohlasy přímo od klientky, její rodiny a známých to jenom potvrzují. 

Autorská zpráva 

Autoři: 3K Architects s.r.o. – Roman Kučírek, Jan Komárek

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*