Rekonstrukce Císařských lázní v Karlových Varech

7. ledna (ČTK) – Karlovarský kraj získal stavební povolení na rekonstrukci Císařských lázní. Dokument od karlovarského stavebního úřadu nabyl právní moci první lednový týden. Současně nikdo nepodal stížnost proti zrušení původního výběrového řízení na rekonstrukci, kraj tak brzy bude moci vyhlásit novou soutěž. 

„Nikdy nebyli tak blízko zahájení kompletní opravy. Máme stavební povolení na aktualizovanou projektovou dokumentaci, a to bez podmínek, jež by bránily pokračování příprav akce,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO).

Kraj koncem loňského roku zrušil zadávací řízení na přestavbu památky, které v roce 2016 uskutečnilo minulé vedení kraje prostřednictvím zájmového sdružení, jež původně mělo Císařské lázně ve správě. Tendr porušoval zákon o veřejných zakázkách. Ani jedna z firem, které se původního zadávacího řízení účastnily, nepodala proti zrušení soutěže v dané lhůtě žádnou námitku. Kraji proto nic nebrání v tom, aby na provedení rekonstrukce vyhlásil soutěž novou.

Investiční záměr revitalizace Císařských lázní rovněž před časem schválilo ministerstvo kultury. Kraj díky tomu získá na obnovu objektu 250 milionů korun. Finanční podporu také deklarovalo nové vedení města Karlovy Vary. Samotná rekonstrukce, která má stát kolem 600 milionů korun, by tak mohla v létě začít.

Doplněno Stavbaweb:
Národní kulturní památka čeká na opravu již osmnáct let.
Budova Císařských lázní patří kraji, který plánuje na jejich rekonstrukci dát ze svých prostředků 200 milionů korun. Dalších 100 milionů přidají na základní opravu Karlovy Vary. Město současně přislíbilo, že pokud by se podařilo připravit projekt koncertního sálu (k původnímu návrhu jeho podoby měli výhrady památkáři), přispěje na jeho vestavbu dalších 150 milionů korun. Rekonstrukce bude rozložena do několika let
18 procent plochy interiéru Císařských lázní je určeno  pro komerční využití,  80 procent včetně Zanderova sálu by mělo sloužit k reprezentativním účelům a kulturnímu využití hejtmanství a Karlovým Varům. 
O celkové rekonstrukci a revitalizaci rozhodl majitel areálu Císařských lázní v Karlových Varech (CLKV), kterým je Karlovarský kraj, v roce 2008, a to zadáním pro zpracování potřebné  projektové dokumetace. Projektový autorský tým pod vedením ing. arch. Tomáše Dohnala byl vytvořen z renomovaných projektantů všech nezbytných odborností a specializací z projektových ateliérů Intar Praha, Alston, Sarep, Brandl, Kolanda-projekty, Stavaři, PTP, KPM Pacov, Ampeng, PZB Hodonice, Akustika Praha, Createam a mnoha dalších. První verze projektu byla dokončena v roce 2011, bylo obstaráno stavební povolení a rekonstrukční a sanační práce v omezeném rozsahu byly zahájeny v roce 2012. Průběžně je však stále koncept revitalizace CLKV projektově upravován, a to dle požadavků aktuálního politického vedení Karlovarského kraje a Města Karlovy Vary. Zatím poslední verze projektu byla vypracována v roce 2016.
www.cisarskelazne.cz

Zdroj: https://karlovarsky.denik.cz/zpravy_region/kraj-finisuje-s-pripravou-opravy-cisarskych-lazni-20181207.html

Související články:
Rekonstrukce Císařských lázní  10.3.2017

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*