Rekonstrukce fakulty a dostavba knihovny v Opavě

Slezská univerzita v Opavě dokončuje rozsáhlou renovaci Fakulty veřejných politik na Bezručově náměstí spojenou s dostavbou nového objektu univerzitní knihovny. Náklady na největší investiční akci v historii této vysoké školy jsou téměř 300 milionů korun, řekla ČTK mluvčí univerzity Karin Martínková.

„Již se podařilo dokončit pravé křídlo univerzitní budovy a následně ho vrátit pro výuku Fakulty veřejných politik. Na druhé polovině budovy se intenzivně pracuje,“ uvedla Martínková. Kromě moderních výukových prostor a odborných pracovišť tak pro posluchače vznikne i mimostudijní zázemí.

„Ruku v ruce s touto stavbou se ve dvorním traktu dokončuje Univerzitní knihovna. Také v tomto případě se jedná o moderní celouniverzitní pracoviště, kde budou soustředěny všechny knižní a další fondy, dosud roztroušené po jednotlivých univerzitních budovách,“
uvedla Martínová. Všechny součásti komplexu budou v provozu nejpozději od nového akademického roku.

Kromě této rekonstrukce a dostavby univerzita zahájila rekonstrukci objektu v Hauerově ulici, který bude sloužit potřebám Filozoficko-přírodovědecké fakulty. „V budoucnu by zde měly najít své sídlo umělecky zaměřené studijní obory. Pro tyto potřeby zde vyrostou také dva úplně nové objekty, z nichž jeden bude sloužit jako depozitář knih a fotografií Institutu tvůrčí fotografie a druhý poskytne zázemí speciálním pracovištím, jakými jsou například střižna obrazu, střižna zvuku a další,“ podotkla Martínková. Rekonstrukce i výstavba dvou novostaveb přijde na více než 110 milionů korun.

Současně s opravou tohoto objektu je plánována i rekonstrukce a záchrana výstavního pavilonu Prvního slezského spolku pro chov ryb, který se nachází ve vnitrobloku objektu a v minulosti byl přestavěn na garáž.

„Bývalý pavilon Slezského spolku pro chov ryb v Opavě se vrátí do původní podoby, jakou známe z dobových fotografií nebo stavební dokumentace, aby tak připomínal nejen svoji ojedinělost, ale hlavně odkaz našich předků a jejich spolkovou činnost,“ řekla Martínková. V okolí pak vznikne relaxační zázemí pro studenty. Náklady na opravu objektu jsou zhruba pět milionů korun.

Doplněno Stavbaweb:

Popis projektu a další vizualizace „Rekonstrukce a přístavby objektu BN14“ najdete i na stránkách autorů – společnosti OSA PROJEKT ZDE.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*