Rekonstrukce kina

Kino v Lomnici nad Popelkou vydrželo od sedmdesátých let 20. století bez stavebních úprav. Před rekonstrukcí byly ve zdech praskliny široké až dva centimetry. Demolice nebo rekonstrukce? Těžká otázka. Město se rozhodlo pro rekonstrukci.
 
Pilotáž základů, nová podlaha, bourání části objektu, úpravy vnitřních dispozic, nové povrchy… Budova dostala nový kabát, předsazenou dřevěnou fasádu a převýšený vstupní přístřešek z cortenových plechů. Za pár let změní svoji podobu, zešedne a zrezaví. Pod nenápadným pláštěm omšelosti bude ale nadále ukrývat blyštivý svět filmových zážitků a společenského ruchu.
 
Foyer a vedlejší prostory jsme navrhli z poctivých materiálů ve světlých barvách v kombinaci s výraznou černobílou filmovou grafikou. Jaroslav Rudiš (rodák z Lomnice) je spoluautor filmové předlohy a původní komiksové trilogie Alois Nebel. Proto jsme oslovili ke spolupráci na interiérech Jaroslava Rudiše a především Jaromíra Švejdíka (Jaromír 99), který je autorem grafické výzdoby interiéru foyer a kavárny.

Kinosál je připravený i na koncerty, přednášky, menší divadelní představení. Díky technologii, kterou je vybaven (laserový projektor s technologii 3D, zvukový systém Dolby Atmos) je kino v Lomnici nad Popelkou jedno z mála nejlépe vybavených jednosálových kin v České republice.

Autorská zpráva
Foto: Matěj Bárta, archiv autorů

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*