Rekonstrukce kina Centrum v Karviné a jeho okolí

(ČTK) – V Karviné skončila rekonstrukce kina Centrum a úpravy jeho okolí. Prvního promítání v modernizovaném kině by se filmoví fanoušci mohli dočkat v únoru, řekla 11. ledna ČTK mluvčí magistrátu Šárka Swiderová. Oprava objektu kina stála téměř 50 milionů korun, část z toho uhradí evropská dotace. Také úpravy okolí za 30 milionů korun částečně zaplatí unijní peníze.

Kino a okolí se opravovaly celý loňský rok. Práce nabraly zpoždění, když podle původních plánů mělo vše být hotové už v září. „Nebyli jsme spokojeni s kvalitou prací, proto jsme nakonec stavbu okolí kina přebrali až v prosinci. Podobně jako u stavby stadionu je to o tom, že zakázky jsme museli ze zákona dát nejlevnějším firmám. Jenomže ty stavby jsou velké a náročné, takže pak řešíme kvalitu prací, a ta není taková, jaká by měla být. Doufám, že změny v zákoně o veřejných zakázkách přijdou co nejdříve, tyhle problémy řeší spousta měst,“ uvedl primátor Tomáš Hanzel (ČSSD).

Kino se ve městě modernizovalo už v minulosti. Bylo digitalizováno a upravovaly se vnitřní prostory, kdy v sále byla vyměněna sedadla, část zázemí či technika. Investice tehdy přišla na 11,5 milionu korun. „Město poté rozhodlo i o opravě budovy a úpravě okolí, a to především proto, že kino digitalizací přitáhlo opět diváky a dokonce se v žebříčcích návštěvnosti dostalo na přední příčky v ČR mezi jednosálovými kiny,“ uvedla Swiderová.

Podle ní se při posledních úpravách odstranily například nevzhledné venkovní ochozy a betonovou stavbu provzdušnilo sklo. Součástí budovy je nyní restaurace a také tři menší nebytové jednotky ke komerčnímu pronájmu.

Nové je vlastně celé přízemí, tedy šatny, prostor pokladen, sociální zázemí, komfort uvnitř zajistí i kompletní nová vzduchotechnika včetně vytápění objektu. Druhé a třetí patro, kde je sál a zázemí pro personál a technika, zůstalo nezměněno, protože bylo renovováno již při minulých úpravách,“ doplnila Swiderová. V okolí kina pak přibylo malé parkoviště, vydlážděno bylo menší náměstí před kinem, kde jsou nyní relaxační zóny s lavičkami, nová zeleň i veřejné osvětlení.
Zdroj foto a další fotografie: Facebook /Karviná  – město, kde to žije

Doplněno Stavbaweb:
Projekt obnovy okolí kina Centrum v Karviné najdete na stránkách autorů OSA PROJEKT zde.Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*