Rekonstrukce koupelen v prvorepublikové vile

Majitelé zrekonstruovali během jednoho roku hned dvě koupelny v prvorepublikové vile v Plzni. Podobě obou koupelen pomohla spolupráce s šikovnými designéry a obkladačem. Rekonstrukce zbavila koupelen špatné dispozice, přibyly moderní materiály a cenné úložné prostory.

před rekonstrukcí

„Před dvaceti lety, kdy jsme vilu včetně koupelen rekonstruovali, byl omezený výběr obkladů i sanity, a především jsme neměli čas věnovat se zařizování naplno. Současná široká nabídka nás natolik zaskočila, že jsme se rozhodli požádat o pomoc designéry. Prvorepubliková vila má svá technická omezení, ale i tak neztrácí nic ze svého půvabu a atmosféry. Génia loci se ve vile podařilo uchovat. Obě koupelny jsou nyní dotažené do posledního detailu a jsou z velké části vybaveny kvalitními zařizovacími předměty české výroby. Koupelna v prvním patře má úložné prostory, které dříve chyběly,"
vypráví Štěpánka.

Vanu v podkroví nahradila sprchová zástěna, která koupelně dodala celkově vzdušnější ráz. Majitelé mají rodiče ve věku, kdy přicházejí zdravotní problémy, a proto považují sprchový kout za ideální řešení. Výměna vany za sprchu spolu s velkými formáty obkladů 60×60 cm koupelnu doslova „nafoukla“. Z malého, tmavého prostoru rázem vykvetla světlá, dokonale funkční koupelna. Majitelka dala přednost velkému modernímu formátu obkladů Cemento, 60x60cm imitující cementovou stěrku, které jí designér doporučil, a to z několika důvodu. Série Cemento se absolutně trefila do trendů, hodí se i pro obklad stěn, připomíná matným povrchem a šedou barvou cementovou stěrku, což se majitelům líbilo. Ohledně dekorů měla paní Štěpánka jasno. K základnímu formátu 60×60 cm doplnili dekory ze série Deco,  která ji nadchly paletou barev a vzorů. „Desítky let staré motivy byly objeveny v archivu RAKO a nejzajímavější z nich jsou použité v nové kolekci. Určitá pohledová nedokonalost je záměrná a pro rekonstrukci koupelny v prvorepublikové vile naprosto jasná volba, “ dodává majitelka. Předností vybrané dlažby je kalibrovaná hrana, což umožňuje pokládku s tenkou spárou (minimálně je nutné dodržet 2mm). „Zkušený obkladač jako je pan Lukeš si s pokládkou velkého formátu hravě poradí,“ dodává majitelka. Plocha s formátem 60x60cm působí celistvě, elegantně a navíc se, díky méně spárám, lépe udržuje. Bílá koupelnová skříňka Modo (Kolo) ve vysokém lesku je díky svým rozměrům ideální do malé koupelny. Nadčasovou skříňku ozdobila baterie Cubito (Jika). Malý prostor doplňuje topný žebřík a závěsná toaleta od značky The Gap (Roca).

Zrušili jste vanu, chcete pouze sprchový kout, ale připadá vám drahý? Levný rozhodně nekupujte. Můžete v rohu vyzdít přiměřeně vysokou a širokou stěnu, vyspádovat podlahu k odtoku vody (např. odtokové kanálky od Alcaplastu), celý roh obložit uvnitř i vně obklady a uzavřít ho dveřmi. Perfektní čistotu obkladů vám zajistí profesionální čistič na denní úklid CL803 značky Rako System.
podle podkladů společnosti Lasselsberger s. r. o.


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*