Cíl: Proměna původně mateřské školy, poté zvláštní školy a posléze vysokoškolských učeben zpět na mateřskou školu. Vytvořit současné, pohodlné a tvůrčí prostředí pro 50 dětí.
Metoda: Železobetonový montovaný skelet T-MS 66. Elegantní jednoduchost a univerzalita psychologicky zatížená estetikou 70. let minulého století.
Objem původního domu zůstal beze změn. Upravili jsme dispozici, vyměnili plášť a k jihozápadní fasádě, směrem do zahrady jsme přidali ocelovou lodžii. V zahradě se objevily drobné stavby a úpravy pro chov domácích zvířat.
Stávající typový objekt je spolehlivě velkorysý. Přidali jsme k němu několik prvků, které mu dodávají podrobnost a umožní mu (doufáme) intimněji srůst s místem.
Předně: Rám kryté lodžie přímo navazuje na vnitřní prostory, je zároveň sluneční clonou. K němu přisazujeme dřevěnou treláž jako kostru pro budoucí jedlou popínavku. Kosočtverečný tvar treláže vychází z místních motivů reformní architektury 20. let.
Severní fasáda je sepnuta (rovněž místně užívaným) vysokým řádem lizén, ve kterém se objevuje luční motiv (autorkou je Lenka Procházková, Obrázkový ostrov).
Domky v zahradě jsou zatím pouze základně připraveny a čekají na svoji příležitost.
Autorská zpráva
Foto: Pavel Plánička
Autor: 3+1 architekti – Pavel Plánička, Bruno Panenka, Matěj
Páral
Zastavěná plocha: 787 m2
Užitná plocha: 1300 m2
Obestavěný prostor: 4400 m3
Zastavěná plocha: 787 m2
Užitná plocha: 1300 m2
Obestavěný prostor: 4400 m3
Minimalistické, ale praktické. Taková ideální kombinace pro rodinný život. A ta krytá terasa vypadá podle popisu parádně :-)
Zní to jako velmi promyšlený návrh. Máme podobně svažitý pozemek, tak mě inspiruje, že i takové místo má velký potenciál!
Je to moc krásný projekt :-) A ten důraz na orientaci místností podle světových stran..To dělá v každodenním životě obrovský…
Musím potvrdit..žádná plíseň, žádné tepelné mosty. Funguje skvěle!
Projekt pana Vostrackého sleduju už delší dobu, má opravdu cit pro funkční a zároveň estetické stavby. Tahle není výjimkou.