Rekonstrukce sportovního areálu Bavlna v Hradci Králové

Areál Bavlna je multifunkční sportovní zařízení, které je v prvé řadě zaměřeno na fotbal, ale jsou zde také sportoviště na basketbal, volejbal a házenou. V areálu je i 80 metrová tartanová dráha, která je určena k základům atletiky, pískové doskočiště a hřiště na petanque. Na své si přijdou maminky se svými dětmi, které v části areálu naleznou herní prvky pro své ratolesti. Autorem projektu je architekt Tomáš Vymetálek (doplněno Stavbaweb).

SPORTOVNÍ AREÁL BAVLNA V HRADCI KRÁLOVÉ (zdroj foto: Hradec Kralove)
Hradec Králové má moderní areál pro mládežnický fotbal
Hradec Králové 10. dubna (ČTK) –
Hradec Králové dnes otevřel moderní sportovní centrum Bavlna zaměřené na mládežnický fotbal. Areál s několika hřišti, tribunou a ubytovnou vyrostl za 92,5 milionu korun bez DPH na místě nevyhovujícího bývalého fotbalového hřiště se škvárovou dráhou. Evropská unie projekt podpořila dotací 58 milionů korun. ČTK to řekla mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková.

Stavbaři od listopadu 2010 v areálu nedaleko centra města vybudovali fotbalové hřiště s přírodním trávníkem, menší hřiště s umělou trávou a dvě víceúčelová sportoviště s umělým povrchem pro basketbal, volejbal či házenou. Sportovci mají k dispozici i tartanovou běžeckou dráhu a pískové doskočiště.

Důležitou součástí areálu je zastřešená tribuna pro 335 sedících diváků s kabinami a kompletním zázemím pro fotbalisty. Vedle ní stojí čtyřpodlažní sportovní internát s pětačtyřiceti lůžky a šesti byty pro potřeby mládežnického fotbalu. "Vzhledem k výchově fotbalistů z různých míst kraje se jedná o stavbu významnou nejen pro Hradec, ale pro celý hradecký kraj," uvedl náměstek radnice Martin Soukup.
SPORTOVNÍ AREÁL BAVLNA V HRADCI KRÁLOVÉ
Provozovatelem areálu bude místní prvoligový klub FC Hradec Králové. Město však počítá s tím, že sportoviště vedle fotbalového hřiště budou využívat školy, zájmové organizace i veřejnost. "Areál by mohla využívat například i Základní škola Jiráskovo náměstí, která svoje hřiště nemá," řekl náměstek primátora Jindřich Vedlich.

Náklady na stavbu areálu byly proti původním předpokladům výrazně nižší. Zatímco projektant náklady spočítal na 143,8 milionu korun bez DPH, nabídka v soutěži vítězné firmy Stako Hradce Králové činila 89,9 milionu korun. Konečná cena po provedení dodatečných prací vzrostla na 92,5 milionu Kč bez DPH. "To je stále méně, než kolik v soutěži činila nabídka druhé firmy v pořadí," uvedla Vlčková. V soutěži bylo 17 firem.

Hlavní chystanou sportovní stavbou města je nový prvoligový fotbalový stadion, který by měl nahradit stávající malšovický stadion. Projekt město od roku 2008 chystá s německou firmou ECE Projektmanagement, které hodlá u stadionu postavit nákupní centrum. Hodnota celého projektu, který dosud nemá územní rozhodnutí, se odhaduje na sumu kolem tří miliard korun.

SPORTOVNÍ AREÁL BAVLNA V HRADCI KRÁLOVÉ (zdroj: Adonis Projekt) SPORTOVNÍ AREÁL BAVLNA V HRADCI KRÁLOVÉ (zdroj: Adonis Projekt)
SPORTOVNÍ AREÁL BAVLNA V HRADCI KRÁLOVÉ (zdroj: Adonis Projekt)
Doplněno Stavbaweb:
Rekonstrukce sportovního areálu Bavlna

Studie a návrh stavby:  ing. arch. Tomáš Vymetálek – architektonické studio (2009-2010)
Projekt pro stavební povolení:  ing. Vlachopulos – Adonis projekt spol. s.r.o.
Projekt pro provedení stavby: JIKA – CZ s.r.o.
Realizace stavby: STAKO s.r.o
Zahájení: listopad 2010
Dokončení: únor 2012
Celková investice: 110 mil. Kč
Investice z fondu EU: 58 mil Kč
V areálu se nachází:
SPORTOVNÍ AREÁL BAVLNA V HRADCI KRÁLOVÉ (zdroj: Adonis Projekt)
Tribuna se zázemím pro 335 sedících diváků
Ubytovna pro mládež – 4 podlaží s kapacitou 45 lůžek + 6 bytových jednotek
Fotbalové hřiště s přírodní trávou o rozměru 76 x 115 m
Minihřiště s umělou trávou o rozměru 42 x 62 m
2 víceúčelová hřiště s umělým povrchem o rozměru 22 x 44 m
Běžecká dráha, 4 dráhy 80 m + doskočiště
Hřiště na pétanque
Dětské hřiště

(zdroj: Hradec Králové)


SPORTOVNÍ AREÁL BAVLNA V HRADCI KRÁLOVÉ (zdroj: Adonis Projekt) SPORTOVNÍ AREÁL BAVLNA V HRADCI KRÁLOVÉ (zdroj: Adonis Projekt)
SPORTOVNÍ AREÁL BAVLNA V HRADCI KRÁLOVÉ (zdroj: Adonis Projekt) SPORTOVNÍ AREÁL BAVLNA V HRADCI KRÁLOVÉ (zdroj: Adonis Projekt)

SPORTOVNÍ AREÁL BAVLNA V HRADCI KRÁLOVÉ (zdroj: Adonis Projekt)

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*