Rekonstrukce stodoly na rodinný dům

Původní dům neodpovídal dnešním požadavkům na bydlení a jeho rekonstrukce domu byla vyhodnocena jako zcela neekonomické řešení. Proto jsme navrhli změnu jeho užívání na zázemí s garáží, skladem a dílnou. Naopak stodola umožnila navrhnout rodinný dům, který vyhovuje dnešnímu standardu bydlení a požadavkům investora.
Respektovali jsme původní půdorysnou i hmotovou velikost stávající stodoly, dům má jedno nadzemní podlaží a podkroví se sedlovou střechou. Hlavní podélný trakt je orientován delší stranou ve směru sever-jih. Stavba byla navržena zděnou technologií v kombinaci s původními pískovcovými sloupy. Nosnou část střechy tvoří dřevěný krov.
Dům je navržen tak, aby reagoval na okolí svou proporcí a objemem. Svým vzhledem reaguje na původní materiály stodoly, jako je zastřešení pálenou taškou, ponechání pískovcových sloupů a obložení domu dřevěným obkladem.
Autorská zpráva

Zastavěná plocha domu: 130 m2
Plocha pozemku: 2570 m2          

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    výsledek jistě předčil očekávání, a líbí se mi také. Dům jak se patří a vtipné řešení jižní štítovky. Krov byl nejspíš dost dobrý a nová krytina vše srovnala do hezké podoby. Příkladný počin!

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*