Rekonstrukce ulice Bělohorská

Rada hl. m. Prahy schválila další důležitý krok v rekonstrukci ulice Bělohorská. Na základě výběrového řízení byl vybrán generální projektant na zpracování projektové dokumentace. Vítězem je společnost PUDIS, a.s. ve spolupráci se společností METROPROJEKT Praha a.s. Náklady na pořízení projektové dokumentace budou 19 milionů korun.

Výchozí koncepční studie Institutu plánování a rozvoje (IPR) vznikla v úzké spolupráci s městskou částí Praha 6 a veřejností. Jejím cílem bylo vytvořit atraktivní a prosperující obchodní ulici, kde budou lidé chtít trávit čas a která poskytne bezpečné podmínky pro různé způsoby dopravy. Úsek, u kterého je plánována rekonstrukce, začíná v ulici Dlabačov a končí u křižovatky s Patočkovou ulicí.

„Jsem ráda, že se projekt posouvá kupředu. Občané Prahy 6 na něj už čekají dlouho. Bělohorská má velký potenciál stát se jednou z nejkrásnějších pražských tříd. Díky všem, kdo na projektu pracují,“
říká náměstkyně primátorky Petra Kolínská.

V Bělohorské vzniknou nové plácky s lavičkami pro posezení, nové přechody pro příjemnější propojení obou stran ulice a dojde i na opravu místních schodišť. Studie rovněž počítá s úpravou stávajících chodníků, které se dočkají rozšíření a vydláždění, doplněny nebo vyměněny budou lavičky, kontejnery a další mobiliář. Podoba tramvajových smyček Pod Královkou a Dlabačov a přilehlého území bude řešena samostatnou studií.

Více informací o celém projektu Bělohorská najdete na webu IPR Praha: www.iprpraha.cz/belohorska

tisková zpráva

Související články:
Oprava Bělohorské ulice v Praze 6  26.4.2016
Lavičky, stromy a předzahrádky. Bělohorská bude příjemnější  8.10.2015

Komentáře

 1. Čtenář Stavbawebu says:

  Souhlasím s přechozími příspěvky!
  Při neschopnosti řešit nutnou redukci dopravy /zejména tranzitní / ve vnitřním městě a vnější okruh, jsou zástupně pořizovány projekty tzv.úprav veřejných prostranství s krkolomnými |humanizacemi| dopravních tahů. Jsou plýtváním prostředků a problém neřeší.
  Kromě Bělohorské také mj:, jistě drahý návrh severojižní magistrály od dánského architekta, poslední vítězný návrh kulaťáku, nápady koncertní síně na Florenci i v Holešovicích .

 2. Čtenář Stavbawebu says:

  Další velká vydlážděná plocha, kde bude v létě nesnesitelné vedro. A kam se odstěhují ta auta? Nyní jich je tam poměrně hodně, pak asi dvě. 😉

 3. Čtenář Stavbawebu says:

  Pro zveřejnění zakázky za 19,00 mil. Kč je stále se opakující pohled na hotel Panorama, velice až trestuhodně málo. Páchne to korupcí ve společnostech PÚDIS a METROSTAV a hlavně Magistrát hl. m.Prahy! Kdy byla vyhlášena veřejná soutěž? Kdo byl v porotě? Co byly předpoklady soutěže na úpravy prostoru? Atd.Atd. Prostě zase něco domluveného…. HRŮZA

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*