Rekreační domy v Čisté

Návrh dvou domů byl veden s cílem skloubit tradiční krkonošskou architekturu se současnými prvky. Jejich poloha byla zvolena s ohledem na využití výhledů při zachování intimního prostoru pozemku. Jsou částečně roubené z hraněného dřeva, částečně zděné. Tradiční roubenou část domu doplňuje výrazná terasa s velkorysými okny, zděná část hovoří současným architektonickým jazykem. 
 
Hlavní obytné prostory jsou v přízemí s přímým vstupem do zahrady. Podsklepení jednoho z objektů je využito na prostornou saunu. Zahrady jsou řešeny v místě tradičním způsobem – otevřené pozemky bez oplocení se solitérními stromy a keři.

Domy jsou částečně zděné z keramických tvarovek bez vnějšího zateplení s vápenným štukem s pucolánem, částečně roubené s dřevěným krovem. Roubená část je z hraněného dřeva o průřezu 260 x 260 cm. Sokly jsou obloženy kamenným obkladem, štíty dřevem. Střešní krytina je z falcovaného plechu antracitové barvy, kterým jsou oplechovány i všechny vikýře. Fasádu doplňují dřevohliníková okna antracitové barvy.

Autorská zpráva
Foto: Josef Neumann

Autoři: Šimon Vojtík, Karel Stejskal, Lucie Opluštilová, Martina Nováková, Veronika Hoczmannová
Zastavěná plocha každého objektu: 117,5 m2

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Krkonoš je mi vážně líto. V čem jsou tyhle katalogové sračky tradiční? A v čem současné?

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*