Rekreační rodinné bydlení v Danubia parku u Bratislavy

CHYBIK+KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS navrhli nedaleko Bratislavy rekreační rodinné domy s možností trvalého bydlení.
Projekt si klade za cíl vytvořit kvalitní residenční lokalitu s přímým kontaktem vodní hladiny a zasazením nemalého počtu rodinných domů do místa bývalého lužního lesa v řečišti Dunaje. Hlavním mottem projektu je tvorba místa pro žití v přírodě s odkazem na původní faunu a flóru.Místo: Bratislava, Slovensko
Autor: CHYBIK+KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS / Ondřej Chybík, Michal Krištof, Josef Chybík, Milan Domkář, Martin Šafář, Pavel Steuer
Zahradní architektura: Tomáš Babka
Vizualizace: Miss3.cz
Podlahová plocha: 1800 m2 (15×120 m2)
Projekt: 2011


Poměrně malé parcely jsou vizuálně propojeny bujnou vegetací a škálou vzrostlých dřevin. Jednotlivé pozemky jsou od sebe děleny pouze nízkou zídkou zajištující jasně vymezenou hranici, dojem celku divoké krajiny však nenarušují.

Samotné rodinné domy jsou potom jasnými body v zeleni, místem bydlení uprostřed přírody na rozhraní vodní hladiny a parku.

Vzhledem k malé podlažní ploše domu, necelých 120m2 jsme zvolili jednoduchou formu umocňující objekt samotný. I takto malý dům může disponovat reprezentativním prostorem obývacího pokoje, velkorysými výhledy do okolí, terasou v patře i přízemí.

Dům je umístěn v husté vegetaci, ta je velmi bohatá. Důraz je kladen na preciznost při výběru druhů a při zakládání zahrady čímž je docílen její prakticky bezúdržbový provoz po všechna čtyři roční období. Bylinné druhy dorůstají různých výšek a jejich střídání vytváří gradaci zejména při pohledu od domu do zahrady.
Celá zahrada je dotvořena neustále se opakujícím výhledem na vodní hladinu, přímý kontakt s vodou utváří molo v návaznosti na dům.
(zdroj: Ondřej Chybík)

www.danubiapark.sk  

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*