V kategorii „udržitelné inovace“ bylo ocenění poprvé předáno firmě z oboru stavebnictví.
Poprvé ve své historii udělil Německý institut pro vynálezy (Deutsche Institut für Erfindungswesen e. V.), založený v roce 1953, prestižní ocenění Diesel Medal v kategorii "udržitelné inovace" společnosti z oboru stavebnictví. V závěru roku 2014 si nejstarší evropskou cenu za inovace převzala německá společnost Schüco International KG. Správní rada Diesel Medal při Německém institutu pro vynálezy v čele s Prof. Alexanderem Wurzerem vyzdvihla kontinuální inovativní přínosy společnosti Schüco v oblasti opláštění budov s ohledem na šetrné využívání zdrojů a pečlivé zvážení potřeb lidí a přírody.
Dle kuratoria institutu je ohleduplný a trvale udržitelný přístup společnosti Schüco patrný u konceptů opláštění objektů, ucelených systémových řešení oken, dveří a fasád pro energeticky soběstačné objekty nebo do fasády integrovaných vysoce efektivních větracích systémů. Zdrojem inovací je i globální síť architektů, developerů, výrobců, investorů a zákazníků, se kterými Schüco spolupracuje. Dr. Stephan Kufferath, ředitel německé společnosti GKD – Gebr. Kufferath AG z Dürenu, specializující se na průmyslové (architektonické) tkaniny, ve své řeči dále poznamenal, že pouze ti, kteří trvale rozšiřují své obzory, zohledňují a systematicky spojují potřeby lidí a přírody, mohou vyvíjet pláště budov, které splňují požadavky na udržitelnost. V tomto směru Schüco nepřetržitě hledá nová a trvalá řešení, propojující energetickou efektivitu, architekturu, bydlení a život.
Na slavnostním ceremoniálu v síni slávy Německého muzea v Mnichově za Schüco převzal ocenění Andreas Engelhardt, generální ředitel společnosti Schüco International KG: "Jsem velmi rád, že dnes mohu za všechny zaměstnance Schüco toto ocenění převzít. U nás jsou inovace výsledkem dlouholetých zkušeností, mnoha dobrých nápadů, důkladného porozumění trhu a silné oddanosti všech týmů. Náš úspěch je týmovou prací. Diesel Medal proto náleží všem v Schüco."
O ocenění Diesel Medal
Ocenění založil syn Rudolfa Diesela, německého vynálezce, známého především díky patentu na vznětový motor. Diesel Medal je nejstarší německou cenou za inovace a od roku 1953 ji uděluje Deutsche Institut für Erfindungswesen e. V. (German Institute for Invention). Mezi více než 400 držiteli této ceny je celá řada významných zakladatelů a protagonistů německého průmyslu, jako například Ferdinand Graf von Zeppelin, Carl Friedrich Benz a Konrad Zuse. Cena je udělována v rámci čtyř kategorií: "nejúspěšnější inovace", "nejvíce udržitelné inovace", "nejvýznamnější finanční podpora inovací" a "nejlepší mediální komunikace". Pro více informací navštivte www.dieselmedaille.de.
podle podkladů společnosti Schüco
Jak se říká, slibem nezarmoutíš.
Tohle je vymazlený dům v šíleném terénu. A to, že má kolem sebe bujnou až divokou zahradu, mu hodně sluší.
Škoda, že u fotografií nejsou popisky na co a odkud se dívám a kdy to bylo foceno,
Nějak tomu nerozumím. V článku se píše o fasádním stínícím prvku, ale fotky a část textu je o vnitřní stěně.…
co na to říci - na Mercerově stupnici kvality měst se na prvých třech místech obvykle střídají Vídeň, Curich a…