Restaurace SOHO

Restaurace se nachází v parteru domu, který byl postaven kolem roku 1530 na starších základech. V minulosti byl několikrát přestavován, poslední úprava byla z roku 1859, kdy vzniklo další patro a celé průčelí získalo novou fasádu. Interiéry byly poznamenané sádrokartonovými příčkami, které změnily původní dispozice. Naším záměrem bylo vrátit prostoru původní charakter i funkci. Kvality domu jsme zvýraznili a dotvořili novými detaily. Design má monochromatickou barevnost, abychom zvýraznili estetiku barevných asijských jídel.

Interiér jsme rozdělili na dva celky: světlou část restaurace a tmavou s kuchyní a toaletami. Restaurace má uprostřed bar a zázemí, které jsme ukryli do černého boxu se skladem a schodištěm, které vede do suterénu. Vznikl tak kontrast vůči barovému pultu s černobílého terazza. Na stropě jsme ponechali strukturu původních vrstev nátěrů, stěny sjednotili omítkou v kontextuální barevnosti. Mobiliář je jednoduchý, vyrobená z černé bukové překližky.
 
Nový výklad byl inspirovaný původním výkladcem včetně členění. Abychom interiér prosvětlili, je celý skleněný. Dva velké lustry definují dvě centra provozu. Doplňují je nástěnná svítidla a bodová světla u stolů.

Autorská zpráva
Foto: Matej Hakár


Autoři: Grau Architects, gutgut architects – Štefan Plakovič, Lukáš Kordík, Andrej Olah, Filip Marčák, Alan Prekop, Jana Filípková, Matej Kurajda
Podlahová plocha: 258 m2

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*