Projekční tým MEA Water Management podle výpočtu navrhl retenční nádrž pro nakládání s dešťovými srážkami z nové haly o celkovém objemu 1 035 m3.
Navzdory tomu, že v projektové dokumentaci byla specifikována nádrž betonová, tak investor se rozhodl pro řešení se systémy MEA. Důležitým parametrem jeho rozhodování byla rychlá dodávka a instalace.
Retenční systém MEA se skládá z jednotlivých boxů různých stavebních výšek, a to již od 200 mm. Do systému jsou vloženy prvky s možností tunelové kontroly a čištění. Připojení do externích nebo integrovaných šachet zajišťuje odvod nebo přívod vody. Galerie je obalena pevnou geotextilií, která prosákne vodu, ale zadrží hrubé nečistoty a ta zůstává čistá. Obalením hydroizolační fólie se voda zadrží. Galerie má nosnost přes 600 kN/m2, takže vydrží i pojezd vozidel. V případě využití dodatečné filtrace se substrátem Biocalith MR, je voda také ekologicky dočištěna i od těžkých kovů.
Galerie MEA byla dodána během 2 týdnů a předpokládaná doba instalace v případě dobrých klimatických podmínek byla odhadnuta na cca 21 dní.
Vzhledem k potřebě investora byla doba instalace zkrácena na 10 dní při větším počtu montážníků.
Více o retenčních a vsakovacích systémech MEA na www.mea-odvodneni.cz/vsakovani-a-retence-destovych-vod/sortiment/42
podle podkladů společnosti MEA Water Management
Projekt pana Vostrackého sleduju už delší dobu, má opravdu cit pro funkční a zároveň estetické stavby. Tahle není výjimkou.
Takhle má vypadat spolupráce mezi architektem a investorem. Je fajn vidět, že to může fungovat i bez zbytečných komplikací.
Zkušenosti s HELUZ zdivem máme taky pozitivní. Oceňuju, že není potřeba další zateplení. Jednoduchost a efektivita v jednom.
Kdo ma na starost stavební dozor na stavbě sv.Barbora v Peci pod Sněžkou
Taková onyxová stěna, to by bylo něco. Podsvícená, jako by byla průsvitná ...