Rethink Architecture: Materials

Kdy: 12. 11. 2020, 19:00 – 21:00
Kde: Online stream na Facebooku CAMP nebo na stránce campuj.online

Nenechte si ujít čtvrtou ze série přednášek Rethink Architecture na téma Materials, která se uskuteční ve čtvrtek 12. listopadu 2020 od 19 hod online prostřednictvím živého video streamu na Facebooku CAMP nebo na stránce campuj.online. Pro účast na akci stačí sledovat facebookové stránky CAMP – Centrem architektury a městského plánování, nebo stránky České rady pro šetrné budovy, kam živý přenos bude nasdílen. 

Jak přemýšlet o celém životním cyklu budovy již ve fázi jejího návrhu? Jak postavit budovu tak, aby ji bylo následně možné recyklovat? Jak přistupovat k udržitelnosti stavebních materiálů a konstrukcí? To představí ORA ateliér a další odborníci, kteří nahlíží na proces architektonického návrhu, výstavby a konce životního cyklu budovy komplexně. Součástí přednášky bude virtuální prohlídka budovy Kendeda Building, která se řadí mezi ekologicky nejvyspělejší budovy světa.

Přednášející: 
Karel Goláň, INCIEN a crea_tura – principy cirkulární ekonomiky ve stavebnictvíArora Shan, Kendeda Building – online přednáška s virtuální prohlídkou udržitelné budovy v USA (v angličtině)Marie Nehasilová, UCEEB ČVUT – LCA a výběr šetrných materiálůKarel Fronk, Skanska – principy šetrné demolice, příklady užití recyklovaných materiálů v praxiJan Veisser, ORA – prezentace projektů jako Dům v ruině a Štajnhaus Mikulov
Registraci můžete provést přes tento odkaz, vstup je zdarma.  

podle podkladů pořadatele

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*