Revit Architecture od Autodesku pomohl při náročné rekonstrukci barokního zámku Radíč

Fotogalerie ke článku (3)

Zámek Radíč

Zámek Radíč

3D pohled

3D pohled

Přestřešení nádvoří

Přestřešení nádvoří
Celá fotogalerie (3)

Revit Architecture od Autodesku pomohl architektům z red_Point architects při náročné rekonstrukci barokního zámku Radíč u Příbrami. Software Revit Architecture ušetřil architektům až třetinu času nutného pro zpracování projektu.

Společnost Autodesk,světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu, oznámila, že red_Point architects, předníčeská architektonická a projekční kancelář, využila softwaru Revit Architecture pro rekonstrukci zámku Radíč u Příbrami. Cílem projektu byla náročná kompletní rekonstrukce památkově chráněného barokního zámku, patrové čtyřkřídlové budovy s vnitřním arkádovým dvorem. Rekonstrukce zámku je nyní v realizaci s plánovaným dokončením v letošním roce. Kompletní realizace projektu, jehož hlavní výzvou bylo spojení staré architektury s novým využitím, v softwaru Revit ušetřila podle odhadu až třetinu času nutného pro jeho zpracování.
Kompletní projekt vznikl v softwarovém řešení Revit Architecture. 3D modelování v tomto řešení umožnilo architektům, navazujícím specialistům a profesím, mimo jiné pochopit prostorové souvislosti mnohokrát přestavované historické stavby. Díky 3D vizualizacím se klient a zástupci památkového ústavu v projektu lépe a rychle orientovali. Obrovský přínos řešení Revit Architecture pak vidí architekti studia red_Point architects v podpoře týmové práce, kterou metoda BIM (informační modelování budov) nabízí.
„Celá rekonstrukce zámku se nese v duchu maximální ohleduplnosti k památkově chráněné budově. I když byla během předchozích století mnohokrát přestavovaná, chtěli jsme, aby naše řešení ovlivnilo její celkový výraz minimálně,“ říká Ing. Jan Klepal, hlavní inženýr a zakladatel architektonické kanceláře red_Point Architect. „Na druhou stranu, v rámci nových funkcí bylo například nutné zastřešit vnitřní dvůr. Též jsme do budovy museli zakomponovat moderní technologie potřebné pro její provoz. Nejen v tomto nám software Revit Architecture významně pomohl.“
„Náročné stavebně-technické řešení spočívalo mimo jiné v atypických půdorysech, nepravidelných prostorách a také v novém zastřešení vnitřního dvora. Po více než půlroční práci v softwaru Revit Architecture víme, že díky tomuto řešení dokážeme zvládnout nejen novostavby, ale i právě tak složité projekty jakým byl zámek Radíč. Osobně jsem nejvíce ocenila možnost prezentovat grafické výstupy nejen klientovi, ale i stavebnímu úřadu a památkářům. Všem stranám to hodně ulehčilo práci a orientaci v projektu,“ říká Ing. arch. Svatava Kocychová, společnice kanceláře red_Point Architects, Praha.
 
Tisková zpráva společnosti Autodesk, 2. 9. 2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*