Revitalizace Malešického parku

(ČTK) – Malešický park by měl být po rekonstrukci otevřen už v srpnu. Revitalizace největší zelené plochy Prahy 10 tak skončí téměř o půl roku před původním plánem, sdělil ČTK mluvčí Prahy 10 Jan Charvát. Celá oprava, která začala počátkem loňského roku, přijde na téměř 120 milionů korun, část tvoří dotace Evropské unie. Autorem projektu revitalizec parku je architekt Mikoláš Vavřín (doplněno Stavbaweb).


V parku budou obnoveny cesty, zelené plochy, vysází se nové stromy. Vzniknou zde dva cyklookruhy, které budou moci využívat i in-line bruslaři. Jeden z okruhů bude zvlněný, více adrenalinový, uvedl mluvčí. V parku bude instalována i velká lanová herní sestava.

"V parku budou umístěny i cvičební prvky pro seniory nebo herní prvky pro pejskaře. Ze zajímavých prvků pro děti lze zmínit zvukové prvky a atypické velké houpačky," popsal další vybavení místa místostarosta Vladimír Novák (ČSSD). V Malešickém parku se objeví i vodní prvky, které si oblíbily děti v parku Gutovka. Ekologickým faktorem bude využívání zadržované vody, a to jak ze srážek, tak z používaných vodních prvků. Vodou se budou zavlažovat stromy a trávníky.

Park bude uzpůsobený i vozíčkářům včetně specializovaného dětského hřiště. V Malešicích sídlí Česká asociace paraplegiků, se kterou radnice tyto aspekty parku konzultovala, uvedl Charvát. V devítihektarovém parku bude obnovena i Malešická zeď. Nahradí původní zeď, která musela být kvůli špatnému technickému stavu zbourána.

Poslední velkou rekonstrukcí parku v desáté městské části byl park Malinová-Chrpová na Zahradním městě. Za ten získala Praha 10 ocenění v rámci Národní ceny za architekturu – Grand prix architektů 2012 v kategorii Krajinářská architektura a zahradní tvorba.

Malešický park byl vybudován současně s přilehlým sídlištěm v 70. letech minulého století. Více informací o něm najdou zájemci na webu.

Doplněno Stavbaweb:
Malešický park
Malešická zeď
Další informace o historii i budoucnosti parku a související články naleznete na Wikipedii – ZDE.


Jeden z návrhů Tomáše Podrázského na nové ztvárnění Malešické zdi


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*