Revitalizace objektu „Atlantik“ v Děčíně na knihovnu/multimediální centrum

Nová knihovna a multimediální kulturní centrum vznikne na místě bývalého Atlantiku. Tato budova byla zařazena mezi objekty tzv. brownfield a obyvateli města byla považována za jeden z nejhorších objektů v Děčíně. Hlavním cílem projektu je vybudování multifunkčního centra, rekonstrukce objektu brownfields a zvýšit tak atraktivitu lokality vytvořením polyfunkčního městského zařízení a městské knihovny v nově koncipovaných objemech splňující budoucí nároky kulturního využití. V objektu bude vybudováno také městské infocentrum a související infrastruktura. Atlantik byle částečně zdemolován, nová stavba využije jen část původní budovy. Autorem projektu je Projektový atelier pro architekturu a pozemní stavby, spol. s r. o. v zastoupení Ing. arch. Tomáše Šantavého.(doplněno Stavbaweb – zdroj: Magistrát města Děčín).

Atlantik - nová knihovna od Labe (zdroj foto: Městská knihovna Děčín) Atlantik - nová knihovna z Tyršovy ulice (zdroj foto: Městská knihovna Děčín)

Stavba děčínské knihovny se prodražila už o více než 12,7 milionu

Děčín 18. dubna (ČTK) – Stavba nové děčínské knihovny Atlantik se prodražila už o více než 12,7 milionu korun. Původní vysoutěžená cena na stavební práce byla 116 milionů korun. Město ale vloni muselo v systému veřejných zakázek zveřejnit další dvě zakázky na stavební práce za 3,5 a 6,8 milionu korun. V březnu navíc vypsalo další zakázku na stavební práce za 2,4 milionu korun. Barbora Stožická z děčínského magistrátu dnes ČTK řekla, že jde o povinně zveřejněné vícepráce k už vysoutěžené zakázce.

Stavební práce i nově zadané vícepráce na knihovně provádí sdružení firem vzniklé přímo pro revitalizaci Atlantiku Sdružení Atlantik Viamont DSP a ZEMPRA DC. Knihovna má být dokončená letos v červnu, celkem do ní město chtělo původně investovat 168 milionů korun. Velkou část peněz získalo město z dotace, část bude muset doplatit. Bude tam i městské informační centrum, občerstvení, veřejné toalety a prostory, ve kterých se budou moci pořádat kulturní nebo vzdělávací akce.

Ještě před svým otevřením budova rozdělila obyvatele Děčína. Vedení magistrátu navrhlo loni v prosinci budovu pojmenovat po zesnulém bývalém prezidentovi Václavu Havlovi. Část místních se ale postavila proti, takže město od nového názvu nakonec upustilo. Problém by podle mluvčí města Markéty Lakomé mohla působit i kolize názvu se vznikající Knihovnou Václava Havla v Praze.

Související články:
Děčín začal ruinu budovy Atlantik předělávat na knihovnu 21.8.2009

Atlantik Atlantik
Atlantik Atlantik
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*