Rezidence Jubileum

Architektonické řešení je dílem společnosti Petr Franta Architekti & Asoc.

Rezidenční soubor vznikne na místě původního výrobního objektu Komunardů 1033/20 v Praze 7 z počátku 20. století. Vytvoří jej tři bytové domy A, B a C, z nichž dva budou umístěny v zelené zahradě dvorního traktu.

Osmipatrová budova A s průčelím orientovaným do ulice Komunardů má v přízemí vysoký parter, v němž jsou navrženy obchodní plochy. Nad nimi, v prvním patře, vzniknou kanceláře. Teprve další podlaží obsahují byty. Budovou A povede od ulice Komunardů průchozí pěší pasáž kontrolovaná společnou recepcí k dalším dvěma sedmipatrovým, čistě bytovým objektům B a C, které jsou umístěny v dvorním traktu původní blokové zástavby.

Dvorní objekty B a C budou zasazeny do intenzivně rostlé zeleně, ať už přímo na pozemku nebo na střechách pochozích garáží, či na balkonech, terasách a v rizalitech se zimními zahradami. Veřejnou zeleň s parkovou úpravou doplní okrasná retenční nádrž, která bude plnit jak funkci estetickou, tak také funkci čističky a odvodu vody při nárazových srážkách.

Komplex  nabídne 100 bytových jednotek.
Stavební povolení nabylo právní moci na počátku tohoto roku a stavební práce budou zahájeny na podzim tohoto roku (demolice původního objektu).
První byty budou připraveny k nastěhování v polovině roku 2011. 

Zdroj: TZ DavCor, www.jubileum.cz, 25.6.2009Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*