Rezidence Kampa

Činžovní dům na rohu ulic Všehrdovy a Říční v Praze na Malé Straně byl postaven v roce 1892 podle projektu architektonické a stavební firmy Jechenthal & Hněvkovský jako součást celistvého bloku budov. Projekt rekonstrukce byl připraven ve spolupráci s architektonickým ateliérem Loxia a.s.

Projekt Rezidence Kampa, jehož 25 nových bytových jednotek definuje luxus rezidenčního bydlení v Praze a České republice, byl na podzim 2011 úspěšně kolaudován a první bytové jednotky budou majitelům předány do konce roku. Rekonstrukce neorenesančního domu ve Všehrdově ulici v Praze na Malé Straně je výjimečná jak svou komplexností, tak pozorností věnovanou jednotlivým detailům.
„Vzhledem k nedostatku takto atraktivních lokalit v centru Prahy je Rezidence Kampa naprosto originálním projektem, jenž není porovnatelný se současnou nabídkou na rezidenčním trhu,“ uvedl Martin Kodeš, obchodní ředitel J&T REAL ESTATE CZ, a dodal: „poloha Rezidence Kampa na břehu Vltavy, v těsné blízkosti parku Kampa, Karlova mostu a spolu s uchováním historických prvků budovy je výjimečná i v porovnání s jinými středoevropskými metropolemi.“


Charakteristika projektu
Po celkové rekonstrukci Rezidence Kampa nabízí svým obyvatelům 25 bytových jednotek v různém provedení od 1+kk až po 3+kk, kde se rozloha jednotlivých bytů pohybuje v rozmezí 30 m2 – 120 m2. Průměrná cena za m2 je 200 000 Kč. Rekonstrukce projektu byla zahájena v lednu 2010 a skončila v září 2011 úspěšnou kolaudací. V současné době jsou dvě třetiny bytových jednotek prodány. Novými majiteli jsou jak kupci tuzemští, tak zahraniční.
Součástí společných prostor je privátní zahrada ve vnitrobloku objektu. Rezidence Kampa svým budoucím obyvatelům zajišťuje 13 parkovacích míst v automatickém parkovacím systému.
Rekonstrukce objektu byla prováděna s citlivým přístupem vzhledem k jeho mimořádné historické hodnotě. Kupříkladu historická fasáda, štuková výzdoba a celkový ráz objektu byly zachovány tak, aby splňovaly nároky kladené na ochranu památek. Tento základní předpoklad nijak neovlivnil atmosféru nadstandardního bydlení odpovídající požadavkům moderního stylu života. Projekt byl připraven ve spolupráci s architektonickým ateliérem Loxia a.s.
Interiérové a technické vybavení
Systém centrálního vytápění a chlazení svou sofistikovanou strukturou bude patřit k nejvyspělejším svého druhu. Individuální regulace pro každou bytovou jednotku je samozřejmostí. Interiér doplnily parketové podlahy a repliky historických dveří. Kamerový systém monitoruje celý komplex dvacet čtyři hodin denně. Vedle uvedeného vybavení Rezidence Kampa nabízí svým budoucím obyvatelům možnost dotvořit si interiér bytů podle vlastních představ a požadavků.
„Projekt Rezidence Kampa prošel náročnou přípravou a složitou realizací, ale nakonec se nám podařilo dotáhnout vše do úspěšného konce,“ vysvětlil Jiří Knob, manažer projektu Rezidence Kampa a doplnil: „Přestože Rezidence Kampa bude vybavena moderními technologiemi jako vyspělým systémem vytápění a chlazení nebo automatickým parkovacím systémem, jeho historická fasáda a jedinečná atmosféra zůstane zachována.“

TECHNICKÉ SPECIFIKACE
V první fázi rekonstrukce objektu bylo nutné zásadním způsobem stabilizovat statiku včetně kompletního podchycení základů tryskovou injektáží – provedení betonových pilířů pod základy na úroveň dna Vltavy. Dalšími kroky bylo provedení statických podchytávek ocelovými nosníky, demolice dřevěných stropů napadených dřevomorkou a jejich nahrazení novými železobetonovými stropy a kompletní „sešití“ veškerých statických poruch a trhlin systémem nerezových táhel (celková délka táhel cca 2km).
Pro zachování historických prvků proběhlo kompletní zdokumentování a demontáže nebo ochrany všech historicky cenných částí. Zejména se jednalo o prvky ve společných částech štukové výzdoby, kamenné stupně schodiště a teraca. Některé historicky cenné prvky bylo nutné demontovat a po dobu rekonstrukce uložit, aby nedošlo k jejich poškození v průběhu výstavby. Šlo například o litinové zábradlí hlavního schodiště, supraporty nad dvoukřídlými vstupními dveřmi do bytů, hlavní vstupní dveře do objektu. Tyto prvky byly následně vráceny do objektu.
Na dvorní fasádě byly nově doplněny balkony, konstrukčně i tvarově řešeny jako dobové klenby do ocelových profilů, balkonové zábradlí stylově odpovídající době vzniku domu. Tyto balkony jsou doplněny moderní technologií v 6NP vyhříváním dlažeb a vyhříváním okapů (včetně sofistikovaného systému snímajícího teplotu a vlhkost), v ostatních podlažích jsou balkony vybaveny okapy.
Zvláštní péče byla věnována kompletní obnově plastických prvků uliční fasády. Veškeré prvky byly kompletně odborně opraveny, chybějící části domodelovány a v některých případech bylo nutné příliš poškozené nebo chybějící prvky kompletně nahradit kopiemi.
Velmi náročné bylo umístění jednotek chlazení do velmi malého prostoru nad schodiště. Tento prostor byl pro správnou funkci nutné vybavit speciálním systémem přívodních a odtahových ventilátorů pro zajištění dostatečného množství vzduchu včetně sofistikovaného systému monitorování teplot
a automatické řízení vzduchotechnických jednotek a to s maximálním ohledem na minimalizaci hlučnosti.
Vstupní dveře do bytů musí splňovat současné požadavky na požární odolnost a bezpečnost. Proto bylo nutné stávající dveře nahradit, ale pro zachování charakteru a autentičnosti byly bezpečnostní dveře z obou stran doplněny opláštěním – dokonalou tvarovou replikou původní profilace vstupních dveří.
Vnitřní dřevěné interiérové dveře v bytech byly provedeny také jako replika stávajících dveří a to včetně kování odlévaného na míru.
Rezidence Kampa se může pochlubit automatickým parkovacím systémem pro 13 osobních vozů o nosnosti více než 3t pro každé auto s točnou pro otáčení parkovaných aut (vjíždí se popředu – systém auto otočí a vyjíždí se popředu), to vše při ve velmi prostorově omezených možnostech.
Samozřejmostí je kamerový systém monitorující vstupy do domu a vjezd do parkingu, komfortní individuální regulace vytápění a ohřevu vody včetně dálkových přenosů o spotřebách.
V prostoru schodiště byl instalován výtah spojující suterén se všemi podlažími (do 6.NP). Výtah byl včetně šachty zrealizován prosklený s maximálním ohledem na stávající prostor schodiště, se zřetelem na maximální subtilnost veškerých ocelových konstrukcí a jejich barevné sladění s původními prvky zábradlí.
tisková zpráva

www.rezidencekampa.cz
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*