Rezidence NeoRiviera

Společnost Skanska koupila dvou hektarový pozemek, kde má vzniknout na místě někdejšího cukrovaru v pražských Modřanech první fáze projektu NeoRiviera. Majitel přibližně 15 hektarového areálu, izraelská skupina Neocity, konečně našel developera, který převezme po více než dvou letech alespoň část území. Skanska tam má postavit čtyři nové domy (přibližně 250 bytů) v nízkoenergetickém standardu.
Celkem developer v místě plánuje přes 2000 bytů. Bytovou zástavbu doplní menší administrativně-obchodní část a zeleň uvnitř vnitrobloků i na vltavském nábřeží. Zájmovou lokalitu tvoří soubor pozemků tvaru nepravidelného mnohoúhelníku v k. ú Modřany, stávající brownfield ohraničený na severu ulicí K Vystrkovu a na západě ulicí Komořanská.

Praha (květen 2011) – Skanska Reality, jeden z největších tuzemských hráčů na trhu s novými nemovitostmi, učinila akvizici v pražských Modřanech, jejíž hodnota se pohybuje okolo 100 miliónů korun.
Projekt v Modřanech koncepčně zapadá do naší strategie a vhodně doplní naši landbank. Portfolio Skanska Reality se rozroste o další atraktivní lokalitu, ve které jsme doposud nebyli zastoupeni,“ řekl Bjorn Mattsson, ředitel divize Skanska Reality. Bytové projekty od Skanska nyní najdete v Praze 9 – Proseku, Praze 5 – Jinonicích, Praze 8 – Libni, Praze 11 – Milíčově, Praze 14 – Hostavicích a Praze 22 – Uhříněvsi.

V první fázi developer počítá s prodejem zhruba 250 bytů, které budou nízkoenergetické.
Na trhu by se měly objevit v průběhu příštího roku. „V tomto roce projekt upravíme a přizpůsobíme všem požadavkům na funkční a ekologické standardy tak, aby se potkal s potřebami zákazníků, které chceme oslovit a aby splňoval naše zelená kriteria“, dodal Mattsson.

Skanska klade celosvětově důraz na ekologické stavění a v oblasti komerčního i rezidenčního developmentu u nás patří k lídrům. Administativní budova City Green Court v Praze 4 – Pankráci, kterou vyvinula Skanska Property, získala jako první kancelářská budova v České republice Pre-Certifikaci nejvyššího stupně LEED* – Platinum. Na své zkušenosti společnost navázala i v oblasti rezidence a v projektu Milíčovský háj – jih nyní prověřuje možnost realizace bytového domu, který by měl svými parametry splňovat kriteria pasivního domu. V našich podmínkách se jedná o jeden z pilotních projektů tohoto rozsahu.

*LEED (Leadership in Energy & Environmental Design) je mezinárodní systém certifikace zelených budov vyvinutý americkou organizací US Green Building Council (USGBC). Klasifikuje budovy podle toho, jak jejich návrh, proces výstavby a provoz zohledňuje šetrnost k životnímu prostředí.
 


Situace původně plánované zástavby

Původní plán izraelské skupiny Neocity obsahoval výstavbu výškových budov a nákupního a zábavního centra. Poslední verze, kterou Neocity předložila k posouzení vlivu stavby na životní prostředí v prosinci 2010, mělo v první fázi vyrůst 13 bytových domů s více než 400 byty
(zdroj: E15)

Vizualizace původního záměru Neocity

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*