Rezidence Neugraf

Moderní industriální bydlení na pražském Smíchově
Developeři UBM Bohemia Development a Crestyl představili společný projekt nového kosmopolitního bydlení umístěný v lokalitě Smíchova v Praze 5. Nová rezidence NEUGRAF nabídne 177 bytů všech velikostí a prostory pro obchody a služby v přízemí. Obyvatelé NEUGRAF budou moci využít nabíječky pro elektromobily, vlastní zahradu a wellness, plně vybavenou prádelnu nebo relaxační společenskou terasu na střeše. Ta nabídne kromě výhledu na Prahu odpočinkové zóny s lavičkami, lehátky a grily. Na střeše bude i přistávací plocha pro komerční drony. Dokončení projektu je naplánováno za dva roky, předpokládaná investice je 1,2 miliardy korun.

NEUGRAF nabídne celkem 177 bytů všech velikostí od prostorných loftů a střešních penthousů s velkou terasou a výhledem na Prahu až po garsonky. Celý projekt se skládá z několika objektů v bloku ulic Grafická a Kmochova. Uzavřený areál bude mít centrální společnou recepci s nonstop provozem a concierge službami. V přízemí orientovaném do ulic vzniknou prostory pro obchody a služby jako kavárna, lékařská ordinace nebo fitness.

Architektonické ztvárnění rezidenčního projektu NEUGRAF reflektuje industriální tradici místa a navazuje na původní historickou budovu tiskárny (původně zde stály grafické závody Václava Neuberta). Zároveň se inspiruje moderními budovami v metropolích západní Evropy. Exteriér tak kombinuje materiály průmyslové doby doplněné lehkými detaily z oceli a skla. Autorem projektu je architektonické studio Bogle Architects, interiéry bytů a vnitřní prostory vznikají pod taktovkou Chmelař architekti a zahradu i společnou částečně zatravněnou střešní terasu navrhli specialisté na krajinářskou architekturu z ateliéru Šmídová Landscape Architects.

Byty se budou vyznačovat vysokou kvalitou použitých materiálů a důrazem na funkční design. V projektu se myslí i na zdánlivé detaily – k dispozici tak bude například i plně vybavená prádelna pro ty rezidenty, kteří nechtějí, aby jim v bytě překážela pračka a sušička, což ocení zejména majitelé menších bytů. Optimální prostředí všech obyvatel zajistí řízená rekuperace vzduchu, u vybraných bytů bude ve standardu i zastínění a klimatizace.

Samozřejmostí budou podzemní garáže, ke všem bytům kromě 1+kk automaticky patří podle jejich velikosti až tři parkovací stání. V projektu se myslelo i na blízkou budoucnost – garáže budou vybavené nabíječkami pro elektromobily a na společenské střeše budou moci přistávat zásilkové drony.

Aktuálně probíhají přípravné práce, v nejbližších týdnech pak bude zahájena samotná stavba. Dokončení projektu je naplánováno na podzim 2020.
NEUGRAF

tisková zpráva, Stavbaweb

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*