Rezidence pro studenty v Holešovicích

Developerská společnost Karlín Group zahájila v těchto dnech stavbu největšího novodobého projektu studentského bydlení v Česku. Rezidence s celkem 539 pokoji vyroste v pražských Holešovicích. Stavba projektu potrvá 22 měsíců a první studenti se do svých bytů nastěhují na začátku akademického roku 2020/2021. 

„Generálním dodavatelem stavby v celkové hodnotě 560 milionů korun se stala společnost Metrostav. Jsem velmi rád, že i přes složitou situaci v českém stavebnictví se nám podařilo najít silného partnera, který dokončí projekt v původně plánovaném termínu,“ uvedl generální ředitel společnosti Karlín Group Jan Ludvík. Budova, která je situována poblíž stanice metra Nádraží Holešovice a která se má stát zárodkem moderní městské čtvrti v nyní zanedbané části Prahy, má celkem osm podlaží s celkovou obytnou plochou přes 16,5 tisíc metrů čtverečních.

Rezidence nabídne studentům špičkové zázemí. U vlastních studentských apartmánů je kladen důraz na soukromí. Jejich vybavení se bude vyrábět na míru. „V současné době probíhá výběrové řízení na dodavatele zařízení jednotlivých bytů. Osloveny byly především české nábytkářské a truhlářské firmy,“ sdělil Jan Ludvík. Autorem celého projektu je přední český architekt Pavel Hnilička.

Celý projekt vzniká v kooperaci se společností International Campus, která se v mezinárodním měřítku soustředí na nabídku studentského bydlení. „Holešovický projekt je první investicí firmy International Campus v České republice, ve středně dobém horizontu zde plánujeme mnoho dalších studentských apartmánů. Soustředíme se na nabídku bydlení studentům jak z České republiky, tak i ze zahraničí. Pro rodiče, kteří posílají své potomky do univerzitních měst v zahraničí je klíčové, že se o ne někdo kvalitně postará,“ sdělil Alexander Gulya, šéf rakouské International Campus. V Praze nyní na 34 univerzitách studuje zhruba 146 tisíc studentů, z toho je cca 25 tisíc cizinců.

Projekt počítá s restaurací, která bude součástí uličního parteru a bude otevřená pro studenty i veřejnost, dále s party místností, rozlehlou terasou se skybarem, prostorem na letní grilování a podzemním parkovištěm pro 71 vozů. Studentům budou sloužit také studovny, dva malé kinosály, jeden velký multifunkční sál a 3 vetší kuchyně s vybavením pro případné společné vaření. V areálu bude i fitness centrum a velká úschovna kol. Ze služeb se počítá i s prádelnou. Podobně koncipovaný projekt bydlení pro studenty s mnoha službami a možnostmi zatím v Praze chybí. Ubytovatel začne nabízet jednotlivé pokoje k pronájmu rok před dokončením projektu. Výše nájemného zatím nebyla určena.

Stavba vznikne u křižovatky ulic Na Zátorách a Partyzánská, poblíž vlakového nádraží a stanice metra Nádraží Holešovice. Jedná se o významné pražské rozvojové území, stojící na prahu rozsáhlé transformace v moderní městskou čtvrť. Zároveň je i v blízkosti klidových zón – Stromovky a Tróji. Budova je v dosahu 20 minut cesty hromadnou dopravou k významným pražským vysokým školám. ¨

Pro Karlín Group jde o první stavbu v Holešovicích, kde ale plánuje i další významné rozvojové projekty. Společnost nyní projednává založení společné firmy s pražským dopravním podnikem na revitalizaci a rozvoj stanice metra Nádraží Holešovice. „V oblasti kolem této stanice plánujeme i další investice, nedávno jsme zde provedli další akvizici,“ sdělil Jan Ludvík.

Oba partneři jsou v projektu padesátiprocentními společníky. International Campus po dokončení stavby podíl od Karlín Group odkoupí a bude rezidenci dlouhodobě provozovat, a to pod značkou THE FIZZ.
tisková zpráva

Doplněno Stavbaweb:
Autoři: Pavel Hnilička, Marek Řehoř
Spolupráce: Jana Kafková, Lucie Cutáková
Koordinace projektu + stavební část: DELTAPLAN spol. s r. o.
HIP: Miloš Keltner / DELTAPLAN spol. s r. o.
Koordinace + stavební část: Miloš Keltner,  Petr Jón / DELTAPLAN spol. s r. o.
Statická část:  Jiří Houra, Jaroslav Podolák, /HSD statika s. r. o.
TZB: – Ondřej Hlaváček/ TechOrg s.r.o.
PBŘ: František Chuděj
Klient: Karlín Group
Projekt: 2015
Zastavěná plocha: 2 507 m²
Hrubá podlažní plocha: 16 446 m²
Projekt na stránkách autorů najdete ZDE.

Související články:
529 apartmánů pro studenty v Holešovicích  23.2.2018
Student House Holešovice  12.5.2015

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*