Rezidence Sacre Coeur dokončena

Pražská čtvrť Hřebenky se rozrostla o nové rezidenční bydlení. V městské části Prahy 5 na úrovni ulic Holečkova a Švédská vyrostl unikátní bytový dům, který svým zajímavým architektonickým řešením citlivě doplňuje okolní historickou zástavbu — Rezidence Sacre Coeur. Společnost SATPO Development, s.r.o. jej dokončila jako svůj zatím největší projekt. Jeho výstavba byla zahájena v březnu roku 2007, kolaudace se uskutečnila v červnu 2009 a v současnosti probíhají první předání bytových jednotek jejich novým majitelům.

Jednou ze zásadních předností Rezidence Sacre Coeur je kombinace dobrého dopravního i pěšího spojení s centrem města a klidného bydlení v bezprostřední blízkosti zahrady Kinských a historické stavby benediktinského kláštera. Pěšky dostupné jsou chlouby pražské historie jako Petřínská rozhledna, Malá Strana a Pražský hrad. Pár minut cesty je vzdálena stanice metra Anděl s obchodním centrem a dvěma multikiny. V docházkové vzdálenosti je také základní škola a Francouzské lyceum. Zajímavou možnost nabízí bydlení v Rezidenci Sacre Coeur milovníkům golfových greenů; devítijamkové hřiště v Motole je vzdáleno pouhých pět minut jízdy autem. Další sportovní vyžití nabízí v blízkosti několik sportovně-relaxačních center či cyklostezka a in-line park Ladronka.

V osmi nadzemních podlažích Rezidence Sacre Coeur se nachází celkem 103 bytových jednotek ve velikostech 1+kk až 5+kk, od 43 do 217 m2, a také 2 nebytové prostory. Každá bytová jednotka má individuálně řešenou dispozici, projekt nabízel i možnosti realizace klientských změn. K některým z bytových jednotek patří zahrádka, nechybí zde ani zajímavé mezonetové byty s ojedinělým výhledem na více než polovinu staré zástavby Prahy, panorama Vyšehradu a mrakodrapů na Pankráci. Ostatní byty většinou disponují balkonem, terasou či lodžií. K přednostem všech bytových jednotek patří vysoce kvalitní vybavení. V základní ceně jsou zahrnuty dřevěné třívrstvé podlahy, podlahové vytápění v koupelnách, sanitární keramika, kvalitní baterie, keramické dlažby a obklady od prestižních výrobců i podlahové krytiny z tropického dřeva na terasách, balkonech a lodžiích. V mnohých bytech jsou dvě koupelny i více, ceněná výhoda zejména pro rodiny s dětmi. Ve vybraných bytech jsou instalovány klimatizace a videotelefony. Napojení na optickou síť poskytne obyvatelům Rezidence Sacre Coeur vysokorychlostní internet, digitální televizi a telefon. Samozřejmě nechybí ani parkovací stání v podzemních podlažích rezidence a praktické sklepní prostory. Bezpečnost je zajištěna prostřednictvím služeb recepce a kamerového systému monitorujícího čtyřiadvacet hodin denně veškeré veřejně přístupné prostory a garáže. Mladé rodiny ocení areál u recepce, kde se nachází dětský koutek a plně vybavené, udržované dětské hřiště. V prostorách recepce je umístěna i jednací místnost a zázemí pro návštěvy.
S výstavbou Rezidence Sacre Coeur započala společnost SATPO v březnu 2007 na místě stavební proluky v původní zástavbě z období první republiky. Celý projekt navrhovala architektonická kancelář 4a architekti. Realizace byla rozdělena do dvou etap — založení objektu a horní stavby. Dodavatelem obou fází výstavby byla společnost HOCHTIEF CZ a.s. V červnu 2009 proběhlo kolaudační řízení a v současnosti jsou předávány první bytové jednotky. Více než 60 % z nich má již svého majitele. Pro ně i pro další, kteří budou následovat, představuje Rezidence Sacre Coeur skutečně mimořádné místo pro život.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*