Rezidence v Olomouci

Prestižní ocenění Best of Realty – Nejlepší z realit letos ovládly regionální stavby. Absolutním vítězem se stala olomoucká rezidence Na Dlouhé od kanceláře CAMA Architekti. Porotci ocenili především citlivé zasazení do prostředí města a pocit rodinného bydlení, které soubor bytových domů svým majitelům dává. 
Koncepce objektu vycházela ze zadání vytvořit mezičlánek mezi sídlištěm a vilovou zástavbou. Důležitým hlediskem bylo navrhnout bytový komplex, který maximálně využije prostor a přinese jeho obyvatelům moderní bydlení v blízkosti historického centra Olomouce. Architektům z kanceláře CAMA se povedlo využit také unikátní polohu objektu. Ze všech bytů je nádherný výhled na nejkrásnější olomoucké památky. Díky atraktivní lokalitě a kvalitnímu architektonickému řešení se stal projekt komerčně úspěšným – všechny byty se prodaly v podstatě okamžitě po uvedení na trh.
„Velice si ceníme řešení umístit celý objekt na vyvýšenou zelenou bázi, která nám umožnila urbanisticky sladit jej s okolím, ale hlavně umocňuje pocit soukromí a ochrany bytů. Také jsme tím elegantně vyřešili prostor pro umístění podzemních garáží,“ říká David Chromík z projekční kanceláře CAMA Architekti.
Rezidence má kapacitu 55 bytů a 100 parkovacích míst. Pro obyvatele je k dispozici velkorysá společná zahrada. Přízemní byty mají vlastní předzahrádku, ostatní byty jsou opatřeny lodžii.

V dalších kategoriích soutěže Best of Realty zvítězilo například nové administrativní centrum Aviatica, které vzniklo na území bývalé továrny Waltrovka v pražských Jinonicích. Nejlepším hotelem byl vyhlášen Pecr v Peci pod Sněžkou. V poslední hlavní kategorii skladových a průmyslových areálů porotu nejvíce oslovil projekt VF Corporation ve Zdibech v Praze-východ. O vítězích rozhodla osmičlenná odborná porota, ve které zasedli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, agentur pro výzkum trhu, developerů, realitních makléřů či bankéřů.

Tisková zpráva

 

REZIDENCE NA DLOUHÉ – OLOMOUC

Autor: David Chromík – CAMA Architekti s.r.o.; Jindřich Brož, Darina Jasanská, Irma Konečná, Pavel Dostál, Petra Žlebková
Projekt: 2010-2012/realizace: 2014

 

Více na www.cama.cz

O soutěži jsme již psali: http://stavbaweb.dumabyt.cz/vitzne-stavby-soutze-best-od-realty-2015-13478/clanek.html

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*