Rezidenční komplex Megapolis v Kazani v Rusku

Firma PSJ postavila výškovou budovu s 28 podlažími v ruské Kazani(ČTK) –
Stavební společnost PSJ koncem července dokončila výškovou rezidenční budovu v ruské Kazani. Železobetonový objekt nabízí v 26 nadzemních podlažích apartmány a komerční plochy, další dvě podzemní podlaží slouží jako parkoviště. Jeho výstavba stála skoro 32 milionů eur (v aktuálním přepočtu kolem 890 milionů korun). ČTK to dnes sdělil mluvčí společnosti Miroslav Fuks. Česká společnost se nyní uchází o zakázku na další etapu výstavby tohoto komplexu.

"Kazaňský Megapolis by rozhodně neměl zůstat pouze u první rezidenční etapy," uvedl mluvčí. V druhé etapě by měly být postaveny dvě kancelářské budovy a podzemní parkoviště o celkové rozloze zhruba 52.000 metrů čtverečních. Práce by podle Fukse mohly začít už letos na podzim.

Právě dokončená budova v centru Kazaně se stala jednou z výškových dominant města s více než milionem obyvatel. Má 399 apartmánů a 2000 metrů čtverečních komerčních ploch v přízemí; podzemní podlaží nabízejí 400 parkovacích míst. Stavební práce trvaly tři roky, stavba nebyla plynulá, a to i kvůli světové letní univerziádě, která se v Kazani konala loni v červenci. "Magistrát města v té době vyžadoval klid," uvedl manažer PSJ Martin Švoma.

Investorem díla byla mezinárodní developerská skupina Clover Group, na jeho financování se podílela Komerční banka spolu s Exportní garanční a pojišťovací společností (EGAP).

Pro firmu PSJ, která patří mezi největší stavební společnosti v Česku, je ruský trh významným zdrojem zakázek. Na loňském obratu společnosti, který činil 4,36 miliardy korun, se podílely polovinou. Fuks uvedl, že PSJ zatím nemá žádné signály o tom, že by se kvůli napjaté politické situaci mezi unií a Ruskem nějaké projekty pozastavovaly nebo rušily. "Všechny projekty, které realizujeme v Rusku, probíhají," uvedl mluvčí. Je podle něj ale otázka, jak se bude český export do Ruska vyvíjet v dalších měsících.
zdroj foto: www.psj.cz

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*