Rezidenční projekt Zelená Libuš

Osmipodlažní bytový dům Zelená Libuš nabídne 66 zdravých bytů v dispozicích 1+kk až 5+kk. Součástí projektu je 600 m2 komerčních ploch v parteru objektu s řadou obchodů a služeb. Ty pokrývá zelená střecha, která přispívá k absorbování prachových částic, zlepšení zvukové a tepelné izolace, snížení intenzity vyzařování na sousední plochy i k rozvoji místní biodiverzity.
Projekt zahrnuje dětské hřiště, komunitní zahrádky, přípravu pro instalaci nabíjecích stanic pro elektromobily nebo chytrou lavičku, která využívá solární energii pro připojení k internetu nebo dobíjení mobilního telefonu. Je koncipovaný v energeticky úsporném standardu, jenž charakterizuje využití udržitelných materiálů a technologií, včetně řízeného větrání s rekuperací tepla. Daný systém zajišťuje nejen významné energetické úspory, ale především zdravé vnitřní prostředí se stabilní teplotou a vlhkostí.

Generální projektant:  MS architekti s. r. o.
Autoři architektonického návrhu: Michal Šourek, Pavel Hřebecký, Tomáš Filgas, Alexandr Verner
Architektonické a stavební řešení: Tomáš Filgas, Martin Studnička

Zelená Libuš

tisková zpráva, Stavbaweb

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Když už je to zkolaudované, tak proč nejsou u článku fotografie?

  2. Čtenář Stavbawebu says:

    Půvab socialistické králíkárny vylepšený sofistikovanou technologií. To je tedy počin hodný 21. století! To jich máme podobných ještě málo? I přestavby s nástavbami bývalých paneláků a přilepenými zimními zahradami vypadají lépe.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*