Rigips vyhlásil vítězné objekty soutěže Saint-Gobain Gypsum Trophy 2008

Fotogalerie ke článku (4)

1. MÍSTO - Monster

1. MÍSTO - Monster

2. místo - Vetruše

2. místo - Vetruše

3. místo - Artěl

3. místo - Artěl

Cena VEŘEJNOSTI - Voroněž

Cena VEŘEJNOSTI - Voroněž
Celá fotogalerie (4)

Na slavnostním galavečeru dne 18. 3. 2008 byly vyhlášeny 3 vítězné objekty podle hodnocení odborné poroty a také Cena veřejnosti.

Rigips, s. r. o., pořádá již deset let národní kola světové soutěže Saint-Gobain Gypsum Trophy pro podpoření řemeslných dovedností sádrokartonářských firem.
Na slavnostním galavečeru společnosti Rigips dne 18. 3. 2008 byly v Národním domě na Vinohradech v Praze vyhlášeny dlouho utajované vítězné objekty mezinárodní soutěže Saint-Gobain Gypsum Trophy 2008 (do r. 2006 BPB Trophy).

Soutěž je určena realizačním firmám a jejím cílem je podpořit umění, dovednost a kvalitu práce realizačních firem, které zpracovávají produkty a systémy značky Rigips. Soutěž je vyhlašována vždy na dvouleté období, neboť přihlašovaný objekt musí být do uzávěrky i zrealizován. Každý „dvouročník“ má dvě postupová kola — národní a mezinárodní. Do národního kola Saint-Gobain Gypsum Trophy 2008 bylo přihlášeno 37 objektů, které zabírají široký rozsah účelu použití systémů Rigips. Od novostavby velkého obchodně-administrativního centra, přes rekonstrukce a přestavby historických budov až po výstavby a úpravy rodinných domů - v soutěži totiž nehraje roli velikost objektu, ale zejména originálnost konstrukcí, použití speciálních technik a celková technická úroveň zpracování.
O vítězi národního kola Saint-Gobain Gypsum Trophy 2008 rozhodla odborná porota v závěru roku 2007. Vítězné realizace budou představeny dne 6. 6. 2008 na světovém fóru v Bruselu v Belgii.

Letos poprvé byla vyhlášena i soutěž o Cenu veřejnosti národního kola. Na webových stránkách společnosti Rigips bylo možné si soutěžící projekty prohlédnout a hlasovat.

Výsledky soutěže Saint-Gobain Gypsum Trophy 2008

1. místo
Novostavba kancelářských prostor spol. Monster,

Luxembourg Plaza, Praha
Realizační firma: Růžička s.r.o., Praha
Architekt: Architekti CCA, s. r. o., J. Šaňáková, S. Candráková, M. Capák

K vytvoření kancelářských prostor v moderním, architektonicky ojedinělém, komerčním objektu posloužily systémy suché vnitřní výstavby Rigips. A architekt si s nimi opravdu vyhrál. Pomocí atypických příček a samostatně stojících předělů ze sádrokartonu rozčlenil rozlehlý neosobní open-space office na menší, útulnější celky. Sádrokartonovými konstrukcemi Riflex olemoval ostrůvky zasedacích místností, v nichž bychom rovné a pravoúhlé stěny hledali marně. Syté pastelové barvy a neúprosné nasvícení by na zaoblených konstrukcích odhalily sebemenší nepřesnost, a proto byli povoláni ti nejzručnější sádrokartonáři.
Kombinací zvukově pohltivých a odrazivých kazet Casoprano bylo dosaženo vynikající akustické pohody i v tak rozlehlém prostoru, jako je tento. Svěšené sádrokartonové podhledy, které svým tvarem kopírují příčky, předěly i barevně členěnou podlahu, v sobě skrývají nezbytné osvětlení.

2. místo
Revitalizace restaurace Větruše v Ústí nad Labem

Realizační firma: North stav a.s., Ústí nad Labem
Architekt: Archateliér 2000, a.s., Jana Kallmünzerová

Vyhlídková restaurace na zámečku Větruše, který se tyčí nedaleko centra města, je nejen vyhledávaným cílem turistů, ale i dominantou celého Ústecka. Revitalizace interiéru příjemné restaurace Zlatopramen byla provedena pomocí konstrukcí suché vnitřní výstavby Rigips. Ohebné desky Riflex posloužily k vytvoření křížové klenby pod stávajícím rovným stropem.
Ta spolu s obloukovými okny pomáhá navodit dobovou atmosféru zámečku. Absolutně neznatelný přechod sádrokartonové klenby na obvodové stěny historického objektu a její precizní návaznost na sloupy svědčí o mistrovsky odvedené práci montážních pracovníků sádrokartonářské firmy. Pojetí interiéru restaurace, služby a skloubení všech stavebních detailů vytváří celek, který je důkazem vysokého standardu a přináší vše, co od restaurace tohoto charakteru můžeme očekávat.

3. místo
Přestavba nevyužitých prostor na obchod spol. Artěl v Praze
Realizační firma: B&V GIPS CZ, s. r. o., Lanškroun
Architekt: Petr Václavek, Věra Korandová

Prodejní galerie skla českoamerické firmy Artěl v Praze na Starém Městě vznikla rekonstrukcí nevyužitých komerčních prostor hotelu Zlatý Anděl. Působivé návrhy tohoto reprezentačního interiéru pomohly převést do praxe sádrokartonové systémy, z nichž byly vybudovány předstěny s elegantními nikami
a integrovaným halogenovým osvětlením. Tyto malé poličky s atypickými klenbami, jejichž hrany vyztužují speciální ohebné profily, se staly prověrkou zručnosti pracovníků realizační firmy.
Barevné řešení sádrokartonového podhledu a příček využívá tmavých odstínů, které spolu se světlem vrženým podél ploch klade vysoké nároky na kvalitu provedení. Umělecké předměty budou vystaveny v prosklených vitrínách, u jejichž vybudování sádrokarton taktéž asistoval. Originální použití sádrokartonu a jeho precizní zpracování je tu samo o sobě uměleckým dílem.

Cena veřejnosti
Přestavba interiéru interhotelu Voroněž v Brně
Realizační firma: GipsCon, s. r. o., Brno
Architekt: Václav Hejna, Václav Hodan, Martin Vrátník, Lukáš Srch, Pavel Rada

Interiéry brněnského interhotelu Voroněž již dlouho nevyhovovaly představám a požadavkům moderního
hotelu, hojně navštěvovaného převážně business klientelou, a proto byl podroben rozsáhlé rekonstrukci.
K přestavbě reprezentativních společných prostor, jako jsou recepce, restaurace či bar, byly přizvány systémy
suché vnitřní výstavby Rigips.
V restauraci je proveden rovný sádrokartonový podhled se zapuštěnými bodovkami, který dává vyniknout mohutným osmiúhelníkovým světelným tělesům. Několikastupňové odskoky podhledů nad schodištěm lemují zajímavé světelné rampy. Zrak každého návštěvníka baru zajisté přitáhne svěšený obloukový podhled, jehož precizně provedené obloukové zakončení hran podtrhuje zajímavé nasvícení. Kvalitu odvedené práce realizační firmy jistě ocení i návštěvníci mezinárodních veletrhů z celého světa.

Zdroj: TZ Rigips, s. r. o.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*