Rodinné domy a byty z 1. etapy výstavby projektu Úvaly Hostín získaly bronzový certifikát SBTool

V Úvalech u Prahy, v lokalitě Hostín, byla letos na jaře zahájena první etapa výstavby projektu Úvaly-Hostín s plánovaným termínem dokončení na podzim 2014. Moderní urbanistický celek organicky propojený se současným městem se na ploše 70 hektarů stane novým domovem pro zhruba 2500 lidí. Základní urbanistická koncepce a projekt první fáze vznikl pod vedením ateliéru Headhand architekta Petra Hlaváčka. Jednotlivé dílčí čtvrti navrhovaly další architektonické týmy – ABM architekti, Jiran Kohout architekti, A.LT architekti, Ing. arch. Mikoláš Vavřín a Ing. arch. Michal Šrámek. Developer přizval ke spolupráci  Ing. Jiřího Tencara, Ph.D., spoluautora hodnotiící metodiky SBToolCZ pro bytové stavby, a společně s architekty pak vypracovali optimalizaci konceptu projektu respektujícího zásady udržitelného rozvoje.První etapa nabídne byty v dispozicích od 1+kk, přes 3+kk až po mezonetové byty 4+kk, vedle toho rodinné domy 3+1 a 4+ 1 s pozemky od 311 do 487 metrů čtverečních. Ceny prvních začínají na 1,7 mil. Kč, rodinné domy pak developer nabízí od 4,9 mil. Kč (včetně DPH).
Všechny rodinné i bytové domy budou vybaveny tepelným čerpadlem a jsou orientovány tak, aby maximálně využívaly solárních zisků. Konstrukce splňuje požadavky energeticky úsporných domů. Díky těmto aspektům ušetří budoucí obyvatelé až desítky tisíc korun ročně. U všech bytů jsou navrženy venkovní pobytové plochy: předzahrádky, balkony nebo střešní terasy.

Rodinné domy a byty z 1. výstavbové části 1. etapy projektu Úvaly Hostín úspěšně prošly procesem certifikace ve fázi návrhu budovy a získaly bronzový certifikát SBToolCZ.

„Získané certifikáty jsou v horní hranici bronzového certifikátu a s doplněním nabízených nadstandardních balíčků při koupi rodinných domů je možné získat certifikát stříbrný. Zlatý certifikát v tuto chvíli žádný dům v České republice nemá. Projekt Úvaly Hostín je tak jedním z průkopníků certifikace v rezidenčním developmentu, která se do současné doby prováděla spíše pro komerční segment“
, upřesňuje Tomáš Ctibor, zástupce developera a pokračuje: „našim klientům tak můžeme doložit, že naše domy a byty budou energeticky nenáročné nejen v prospektech, ale i ve skutečnosti. Například provozní náklady rodinného domu v energeticky úsporném standardu začínají na 3 000 Kč měsíčně.“

Již od začátku bylo hlavní myšlenkou developera společně s architekty vytvořit skutečně funkční novou městskou část s vlastní infrastrukturou a kompletní občanskou vybaveností s dostatkem veřejných ploch a zeleně.

Celá obytná čtvrť je koncipována podle zásad udržitelného rozvoje. V areálu vznikne nadstandardní množství zelených ploch, počítá se, že společně s veřejnými plochami budou tvořit až 82 % jeho rozlohy. Byty a domy budou vybudovány s ohledem na ekologii moderními efektivními technologiemi s použitím vápenopískových zdících bloků, vybaveny tepelnými čerpadly a orientovány tak, aby maximálně využívaly solárních zisků. Jejich konstrukce splňuje požadavky energeticky úsporných domů. Majitelé bytů či domů tak ušetří více než 50 % provozních nákladů na byt či dům.

V případě zájmu mohou zájemci o bydlení v rodinných domech dobudovat dům až k pasivnímu standardu. Také si mohou vybrat ze tří úrovní standardního vybavení nebo naopak využít i speciální balíčky BASIC a BASIC +, které nabízejí možnost vlastního dokončení rodinného domu s úsporou až 700 000 Kč.

Více informací o certifikaci SBToolCZ na www.sbtool.cz

Více o zásadách udržitelného rozvoje v projektu Úvaly-Hostín se dozvíte z brožury

Základní informace o projektu:
1. výstavbová část
Lokalita: Úvaly
Developer: Hostín Development, s. r. o.
Architekt: Headhand architekti, s. r. o.

tisková zpráva, doplněno Stavbaweb

Související články:


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*