Rodinný dům Klokočná

Návrh reaguje na okolní krajinu a přilehlou komunikaci – dům je umístěn při jižní hranici pozemku, otevírá se do zahrady k severu. V letních měsících jsou tepelné zisky ze slunečního záření eliminovány přesahy střechy.
Objekt má jedno nadzemní podlaží a půdní prostor. Dispozice sestává z haly a prostorné chodby, z obývací místnosti s kuchyní a pracovny, dvou pokojů, ložnice s šatnou a technické místnosti. Materiály byly zvoleny tak, aby stavba harmonicky zapadla do okolní krajiny. K tomu přispívá zejména fasáda s obkladem ze sibiřského modřínu. Střecha je sedlová s plechovou střešní krytinou.
Dům je založen na betonových základových pasech a patkách, nosné stěny tvoří lepené masivní dřevěné panely Novatop Solid tl. 84 mm. Svislé spoje konstrukce byly opatřeny PU lepidlem, z exteriéru páskou Air StopFlex, aby se zajistila dostatečná vzduchotěsnost konstrukce. Konstrukce se spojovala vruty pro dřevostavby s hlavou WT. Střecha byla realizována ze sbíjených vazníků.
Pro větrání s rekuperací tepla slouží jednotka ATREA DUPLEX 580 ECV5, dům je vytápěn pomocí elektrických topných kabelů Fenix a přímotopů.
Autorská zpráva

 

Autor projektu: RD Rýmařov s.r.o.
Realizátor stavby: 3AE s.r.o.
Zastavěná plocha: 270 m2
Užitná plocha: 238,4 m2

3 Komentářů

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Dobrý den, jaký typ krbových kámen a hlavně komína byl použit? Děkuji

  2. Čtenář Stavbawebu says:

    Ne moc nápadný, ale o to snad příjemnější prostor k bydlení. Kdo byl projektantem a kdo realizátorem, a cena díla? je to možné zveřejnit, možná jsem se přehlédl. Každopádně gratuluji. Poznámka na okraj, možná by se mohli potenciální stavebníci inspirovat a využít současný přebytek smrkového řeziva na trhu…Zdraví k.m.

  3. Čtenář Stavbawebu says:

    Tento dům jako jednoduché přístřeší vyzařuje domovem , což o mnohých soudobých realizacích RD s betonovým příběhem nelze říci…..

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*