Rodinný dům Kreativ

Velikost i dispozice domu vycházejí z potřeb čtyřčlenné rodiny, kompaktnost řešení je důsledkem rozumně nastaveného rozpočtu. Do tvaru domu se promítnuly vlivy současné dřevěné architektury, potřeba minimalizace tepelných ztrát a touha přirozeně začlenit terasu do obytné plochy pro každé období, provázat s její pomocí vnitřní prostor domu se zahradou. Velké otvory zasklené často bezrámově umožňují silný kontakt s okolím, sedací okno u jídelního stolu je centrem všeho dění. Přízemí poskytuje dostatek volného prostoru pro společné trávení času i osobnější zákoutí pro nerušenou práci. V patře jsou dětské pokoje, ložnice se šatnou a koupelna, to vše bez hluchých míst bez užitku. Prostor v podstřeší je otevřený, umožňuje uložení méně používaných věcí, případně může sloužit jako sezónní atelier. Fasáda je tvořena modřínovými prkny, celý dům je navržen v nízkoenergetickém standardu. První realizace byla zahájena v lednu 2013.

Dřevěné prvky jsou v domě použity na všechny části nosných konstrukcí domu i jako finální povrchy v interiéru a exteriéru. Základovou desku tvoří- dřevěná platforma na základových pasech. Svislé nosné konstrukce, vnitřní ztužující stěny a vnitřní schodiště: masivní dřevěné panely NOVATOP tl. 84 mm, v interiéru jsou zachovány jako pohledové s povrchovou úpravou bílým transparentním nátěrem; krov – dřevěné sbíjené vazníky stavební řezivo SI; strop – KVH trámy a SM biodeska s povrchovou úpravou bílým transparentním nátěrem; podlahy – smrkové palubky s povrchovou úpravou bílým transparentním nátěrem s voskovým olejem. Na fasádu byla použita modřínová prkna. Jedná se o pasivní dům s teplovzdušným vytápěním s rekuperací tepla.
Autorská zpráva

 

Autor a projekt: Ing. arch. Jakub Loučka
Užitná plocha: 126 m2
Zastavěná plocha: 103 m2
Cena hrubé stavby: 1 915 613 Kč, cena na klíč 3 301 886 Kč
Konstrukční systém domu AGROP NOVA a.s. (NOVATOP)
Realizace: 3AE s.r.o.
Dodavatel: Novahome s.r.o.

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Dostal jsem zprávu že by bylo dobré se vyjádřit k výše uvedeným příspěvkům – ano, dveře zde jsou navržené (oblouk u skříně), je možné je řešit i nábytkově, skutečně se jedná pouze o clonu. Zádveří je poměrně malé ale díky nice s vestavěným botníkem je pro běžný provoz dostačující. Dokázal bych si ho samozřejmě představit větší, ale při ladění dispozice jsem dal přednost právě společenským místnostem v 1NP.

  2. Čtenář Stavbawebu says:

    Dveře v půdorysu jsou, byť trochu nenápadně zakreslené. Velký problém bych ale viděl ve velikosti vstupního prostoru s řadou dveří, proti kterému většina panelákových chodeb doslova mrhá prostorem.

  3. Čtenář Stavbawebu says:

    Jestli není v půdorysu přízemí chyba, tak je v rozporu nejen s právními předpisy a zdravým rozumem, ale i s deklarovanou potřebou minimalizace tepelných ztrát. Chybí oddělení vstupního prostoru s dveřmi na WC od obytného prostoru.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*